Yazılım için M1 (8 GB) vs D16 (16 GB)

Noll77

Decapat
Yazılım alanında hangisi daha mantıklı?
D16'ya Linux kurmak mı? Yoksa M1 Air kullanmak mı?
Düşündüğüm diller Python ve belki de Java ekstra SQL.

Yazılım alanında hangisi daha mantıklı?
D16'ya Linux kurmak mı? Yoksa M1 Air kullanmak mı?
Düşündüğüm diller Python ve belki de Java ekstra SQL.

Klavye, touchpad ve pil M1 işlemcili MacBook'larda çok daha iyi. Performans konusunda da aynı şekilde M1 MacBook öne geçiyor. Zaten çoğu kod ile uğraşan insan M1 işlemcili MacBook kullanmaya başladı. Benim tavsiyem M1 işlemcili bir MacBook almanız.

Klavye, touchpad ve pil M1 işlemcili MacBook'larda çok daha iyi. Performans konusunda da aynı şekilde M1 MacBook öne geçiyor. Zaten çoğu kod ile uğraşan insan M1 işlemcili MacBook kullanmaya başladı. Benim tavsiyem M1 işlemcili bir MacBook almanız.
8 gb ram yeterli gelir mi peki?

Çok yeterli gelir hocam yapay zeka ile uğraşmıyorsunuz.
Yapay zekadan kastınız nedir?
Tam bilgi sahibi değilim.
İlerde yurt dışına(ABD) Çıkmayı düşünüyorum.
Birde yurt dışında çalışma imkanı hakkında bilginiz varsa bilgilendirebilir misiniz?
(Yapay zeka kısmını anladım)
Swap özelliği olduğu için 8 GB RAM gayet yeterli oluyor. RAM konusunda kafanız rahat olsun.
Yani 8 gb ram 256 gb ssd, beni en az 5 yıl götürür mü?
Yazılım için yeterli midir?
16 alın diyor herkes. Bu sürü psikolojisi mi?

Son düzenleme:
Yapay zekadan kastınız nedir?
Tam bilgi sahibi değilim.
İleride yurt dışına(ABD) Çıkmayı düşünüyorum.
Bir de yurt dışında çalışma imkanı hakkında bilginiz varsa bilgilendirebilir misiniz?
(Yapay zeka kısmını anladım)

Yani 8 GB RAM 256 GB SSD, beni en az 5 yıl götürür mü?
Yazılım için yeterli midir?
16 alın diyor herkes. Bu sürü psikolojisi mi?

RAM seçimi tamamen bütçenize bağlı aslında. Çünkü RAM'i yükseltmek Apple'da maalesef çok yüksek meblalara geliyor. M1 MacBook Pro alabilecek bütçeniz varsa 16 GB RAM'li bir MacBook Air almanız daha mantıklı olur. Eğer 8 GB alırsanızda swap özelliği daha fazla kullanılıyor vs SSD ömrü biraz daha kısalıyor. Yazılım için 8 GB yeterli olacaktır diye tahmin ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı