Yazılım için MacBook Air M1 2020 alınır mı?

umutsuzdoomer

Hectopat
Makaleler
1
6 ay önce Acer Nitro AN515-45 RTX3050, 256SSD, 8RAM, R5 5600H laptop aldım. Bir sıkıntısı yok. Lise öğrencisiyim ve konferanslara katıldığım için pil süresi can sıkıcı oluyor. 1 saatte bitiyor priz aramak ise utanç verici oluyor.

Amacım video/film izlemek, web ve Python development, Photoshop kullanmak ve basit video editlerini yapmak. Sizce bilgisayarımı 23000 civarına satıp eğitim indirimiyle 25000'e 8/256 MacBook Air 2020 M1 almak mantıklı mı? Ayrıca kullanım süresinin yüksek olması önemli. Oyun oynamıyorum, daha doğrusu tek oynadığım HOI4 sayılabilir.

Oyun için değilse tabii ki alınır.
8GB RAM üzer mi diye düşünüyorum, 6 aydır 8GB kullanıyorum sorun çıkmadı.

Pyhtonu hintliler tost makinesinden bile kullanıyorlar. WEB'i neyden kullanacağına bağlı notepad++ dan yazmak var dreamweaver dan yazmak var. Çoğu ihtiyacınızı fazlasıyla karşılar ve farkı hissedersiniz bence. Bu model adına yorum yaptım,
Bu cihazın Pozitif Teknolojiden eğitim indirimli halini düşünüyorum. 25000'e düşüyor aynı model, aklıma takılan RAM.

8GB RAM üzer mi diye düşünüyorum, 6 aydır 8GB kullanıyorum sorun çıkmadı.

Bu cihazın Pozitif Teknolojiden eğitim indirimli halini düşünüyorum. 25000'e düşüyor aynı model, aklıma takılan RAM.
Oyun oynayacaksanız önemli olan Harici ekran kartının olması.

Yüksek oyun performansı ve Uzun pil ömrü aynı anda bulunmaz. Ya ofis için alacaksınız ya oyun için.

Geri
Yukarı