Yazılım ile harçlık kazanma

Uzun vadede eğitim satarak kazanırsınız oda tutar yada tutmaz. Eğer orta seviyede bir bilgiye ulaşınca udemy.com gibi platformlarda eğitim satabilirsin .
Dil olarak: Neye daha çok ilgiliysen misal;
Oyun Geliştirme:
C# ve C++..
Web Yazılım
PHP,HTML,JAVA ve CSS..
Bot(Discord/Telegram ve benzeri)
JavaScript,Python..
Sunucu(Gta Sa, GtaV)
Pawno(Gta sa) Lua ve C#(GtaV)..

Son düzenleme:
Hangi programalam dilini öğrenmeliyim? Hiç değilse cep harçlığımı çıkartmak istiyorum. Hangi dili neden öğrenmeliyim, avantajı nedir gibi soruılara cevap vererek yazarsanız çok mutlu olurum. Şimdiden çok teşekkürler. :)
Sırf para kazanayım diye bu işe girerseniz başarılı olacağınızı sanmıyorum. Öncelikle en başta sevmeniz lazım bu işi yapmayı , sevmeyen insana zor gelir.

Hangi programalam dilini öğrenmeliyim? Hiç değilse cep harçlığımı çıkartmak istiyorum. Hangi dili neden öğrenmeliyim, avantajı nedir gibi soruılara cevap vererek yazarsanız çok mutlu olurum. Şimdiden çok teşekkürler. :)

Merhaba, cep harçlığınızı çıkartmak için çalışmak istiyorsunuz evet bu da güzel bir seçim. Ama her gülün dikeni vardır. Sen şimdi anladığım kadarıyla web sitesi açmak istiyorsun. Bunun için öncelikle sırasıyla HTML, CSS, JavaScript öğrenmen gerekmektedir. HTML öğrenmesi kolaydır ama CSS'de işler biraz daha karışıyor. Şöyle söyleyeyim. HTML'de yazıları yazıyorsun, linkler gibi elemanları ekliyorsun, CSS'de ise bunları düzenliyorsun. Yani arka planını ayarlamak, rengini, fontunu, font büyüklüğünü, listeleme tipi gibi özellikleri düzenliyorsun. Ama yazılım öğrenmek için uzun bir süre gerekiyor. 2 yılın kalmış üniversitene, bu 2 yıl içinde Full "web sitesine" odaklanırsan 1 yıl gibi bir sürede profesyonel bir web sitesi açabilirsin. Ben de bu işlerin içinde olan birisiyim, anlamadığın şeyler olursa yazabilirsin.

Merhaba, cep harçlığınızı çıkartmak için çalışmak istiyorsunuz evet bu da güzel bir seçim. Ama her gülün dikeni vardır. Sen şimdi anladığım kadarıyla web sitesi açmak istiyorsun. Bunun için öncelikle sırasıyla HTML, CSS, JavaScript öğrenmen gerekmektedir. HTML öğrenmesi kolaydır ama CSS'de işler biraz daha karışıyor. Şöyle söyleyeyim. HTML'de yazıları yazıyorsun, linkler gibi elemanları ekliyorsun, CSS'de ise bunları düzenliyorsun. Yani arka planını ayarlamak, rengini, fontunu, font büyüklüğünü, listeleme tipi gibi özellikleri düzenliyorsun. Ama yazılım öğrenmek için uzun bir süre gerekiyor. 2 yılın kalmış üniversitene, bu 2 yıl içinde Full "web sitesine" odaklanırsan 1 yıl gibi bir sürede profesyonel bir web sitesi açabilirsin. Ben de bu işlerin içinde olan birisiyim, anlamadığın şeyler olursa yazabilirsin.

Yaşar üniversitesi gibi bir üniversitede bilgisayar mühendisliği istiyorum. Sence şu an bu tür şeylerle uğraşmam ders açısından beni kötü etkiler mi? Bir de web sitesi yapmak istiyorum ama oyun yapımı da çok ilgimi çekiyor. Yapay zeka falan da ilgimi çekiyor. Sence C ya da C++ gibi dillerle bu istediklerimi yapabilir miyim yoksa JS ve JS Framework'leri yeterli midir?

Freelancer sitelerine ve web Master forumlarına bakabilirsin. Hangi alanda iş yoğunluğu o alana yönelebilirsin. Genellikle web alanında işler oluyor.

Hocam 11. sınıf oldum sizce şu an yazılıma mı önem vermeliyim yoksa Full focus okul derslerine mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı