Yazılım ile harçlık kazanma

ErrorCorrection

Decipat
Hangi programalam dilini öğrenmeliyim? Hiç değilse cep harçlığımı çıkartmak istiyorum. Hangi dili neden öğrenmeliyim, avantajı nedir gibi soruılara cevap vererek yazarsanız çok mutlu olurum. Şimdiden çok teşekkürler. :)

Yapacağınız programa veya yazılıma bağlı fakat bu uzun bir süreç olaracak ilk olarak dili öğreneceksiniz sonra uzmanlaşacaksınız en sonunda bionluk gibi sitelerden ilan açıp insanların istediği programı yapacaksınız ki orada iyi bir insana düşmeniz çok zor.

Peki kendi forumumu yapsam ya da sitemi yapsam sonrada reklam versem olmaz mı?

Peki kendi forumumu yapsam ya da sitemi yapsam sonrada reklam versem olmaz mı?
C# ile hile programları yapıp satsam olur mu?

Hocam öyle olmuyor işte.
Mesela siz forumunuzu yaptınız diyelim.
Neden sizin formunuza gireyim?(domain falan işleri de var zaten masraflı olur)
Hocam hile işine zaten girmeyin. Başınız ağrır.

Hocam öyle olmuyor işte.
Mesela siz forumunuzu yaptınız diyelim.
Neden sizin formunuza gireyim?(domain falan işleri de var zaten masraflı olur)
Hocam hile işine zaten girmeyin. Başınız ağrır.

O zaman ne yapayım hocam bana siz söyleyin. Yani üniversiteye kadar 2 yılım var daha. Ne yapayım evde sadece kod yazmakta olmaz bunun bana bu sürede bir artısı olması lazım. Biliyoum ileride işime yarayacak ama şu an neden olmuyor?

Hangi alanda çalışmak istiyorsanız kendinizi o alanda geliştirin, daha sonra github'a projeler yükleyin kendi yaptığınız. LinkedIn profili oluşturup aktif takılın, 18 yaşından küçük olduğunuz için iş teklifi gelir mi bilmiyorum ama benim LinkedIn profilime şu alanda bilgisi olan birini arıyoruz tanıdığınız birisi varsa yönlendirebilir misiniz tarzı mesajlar geliyordu. Bu olay tabii 1-2 yılınızı alacaktır yine de.

O zaman ne yapayım hocam bana siz söyleyin. Yani üniversiteye kadar 2 yılım var daha. Ne yapayım evde sadece kod yazmakta olmaz bunun bana bu sürede bir artısı olması lazım. Biliyoum ileride işime yarayacak ama şu an neden olmuyor?

Hocam yani kod yazarak para kazanmayı falan düşünüyorsanız en azından 1 yıl falan aktif kullanmanız gerekiyor ortalama düzeye gelebilmek için.

Çoğu genç senin gibi düşünüyor ancak bu işler öyle yürümüyor. Tek bir tavsiyem var, bu sürede hayvan gibi ingilizce ve matematik çalış.

Geri
Yukarı