Yazılım ile ilgilenenler hangi dili ve programı kullanıyor?

Swift duyduğum bir dil siz sanırsam uygulama yapıyorsunuz. Tek mi yoksa grupla mı yoksa şirketler için mi? Swift sadece Apple uygulama yapmak için diye biliyorum.

Evet Swift Apple tarafından geliştirilen ve Apple ürünlerine yazılım üretmek için kullanılan bir dil. Ben de bir süredir üzerinde çalışıyorum ve iPhone için uygulama geliştiriyorum. Henüz mezun olmadığım için bir yer için çalışmıyorum ama mezun olunca iOS alanından devam etmek istiyorum.

Evet Swift Apple tarafından geliştirilen ve Apple ürünlerine yazılım üretmek için kullanılan bir dil. Ben de bir süredir üzerinde çalışıyorum ve iPhone için uygulama geliştiriyorum. Henüz mezun olmadığım için bir yer için çalışmıyorum ama mezun olunca iOS alanından devam etmek istiyorum.

Wacth OS için çıkarmanız daha iyi olur Apple ürünü çıkarmak için tanınman ya da küçük bir şeyle başlaman lazım. Telefon içinse önce gruplarla çalışmak daha iyi olur sonra kendin denersin.

Belli başlı standartlaşan editörler var artık. VsCode bunlardan biri. İster php yaz, ister javascript, istersen C++. Farketmiyor, çok rahat işini halletmeni sağlıyor.
C# için Visual Studio, Java için intellij idea, android için Android Studio, iOS tarafı için xcode.

Ben genel olarak Node.js sunucu uygulamaları, bunların arayüzlerini, arada sırada da bunlara bağlanacak .net uygulamaları yazıyorum ama tüm dilleri de deniyorum.
VSC kullanıyorum ağırlıklı olarak, her dili zaten düzenleyebiliyoruz, fakat C# ve C++ gibi diller için düz Visual Studio daha ideal oluyor kolaylık açısından. Arduino'yu saymazsak, onu yine VSC'de yazıyorum çünkü derleme konusunda zorluk çıkarmıyor. Derleme meseleleri için VSC zaten harici şeylere ihtiyaç duyuyor, özellikle C++ konusunda VS'nin derleme konsoluna ihtiyaç duyuyor aynı şekilde derlemeler yapmak için. Başka yollar da vardı ama ben böyle hatırlıyorum.
1703788212218.png

Yazılımla ilgilenen forumda insan fazla ama kimler uzman, yani projeler yapıyor bilmiyorum tabii. İlgilenenler hangi kodlarla çalışıyor ve hangi program üzerinden yazıyorlar? Kastım program için IDE bu arada.

Okulda C# onun dışında ilgilenmiyorum PC aldığımda daha çok ilgileniyor olacağım.

Geri
Yukarı