Yazılım ile ilgili sorular

Arkadaşlar büyük bir yazılım hevesim var. Böyle program yapmaya falan çalışırken bayağı eğleniyorum. Bu yüzden yazılım üzerinden kariyer yapmak istiyorum ama şu an çok bir bilgim yok. Gerekli programları falan biliyorum ama farklarını bilmiyorum. Eğer öğrenebilirsem oyun yapmak istiyorum ve program yapmak istiyorum. Ama program yaparsam kendi ihtiyaçlarım için yaparım. Yani günlük hayatta zorlandığım şeyler için yaparım. Ama genelde oyun yapmayı düşünüyorum. Oyun için tasarımın gerekli olduğunu biliyorum. Sadece sorular sormak istiyorum. Llütfen gerçekten bilen biri cevap versin. İlk öncelikle oyun yapmak istiyorsam hangi programları kullanmam gerekiyor? Ve program vs. yaptığımda hangi programları kullanmam gerekiyor? Arkadaşlar bir de aklıma takılan birkaç soru var. Visual Studio Code ve Visual Studio'nun farkı ne? C++ ve C#'nın farkı ne? Eğer biliyorsanız bunları da cevaplandırırsanız sevinirim. Başka bilmem gereken bir şey varsa yazarsanız da çok mutlu olurum.
Bence Rust öğren.

Hocam YouTube falan baktım da pek iyi anlatan birini bulamadım. Daha doğrusu tam anlatanı bulamadım. Sizin bildiğiniz bir kanal var mı?

Hocam ben araştırmayı seviyorum. Ama ne tür bir araştırma yapsam katkısı olur ki? Yani daha çok nelere bakarsam katkısı olur? Bir de siz nasıl öğrendiniz hocam?
Hiç bilmediğin bir konuda anlatan birinin tam anlatıp anlatmadığını nasıl anlayabiliyorsun ? Yani varsa bunun bir yöntemi biz de bilelim. Araştırmayı seviyorsan konuya yazdığın soruları Türkçe veya İngilizce olarak Google üzerinden arayarak kat kat fazlasını bulabilirsin.

Geri
Yukarı