Yazılım ile ilgili sorular

Visual Studio kullanımımı daha kolay ama bir ay sonra ücretli oluyor. Diğeri bedava olduğu için tercih ediliyor. İkisi de benim tercihim değil mesela. Kişisel mesele, neyi tercih edeceğin.

İlk defa duyuyorum ve birkaç senedir vs kullanıyorum o nasıl oluyor?

Visual Studio kullanımımı daha kolay ama bir ay sonra ücretli oluyor. Diğeri bedava olduğu için tercih ediliyor. İkisi de benim tercihim değil mesela. Kişisel mesele, neyi tercih edeceğin.
Hocam ben, 3 yıldır kullanıyorum. Zaten açık kaynak. Komuniti sürümü ücretsiz.

Hocam ben C# ile başlamayı düşünüyorum. Daha kolay diyorlar oyun vs. için. Ama işte VS'de neleri seçmem gerektiğini bilmiyorum. @Behruz Mehreli hocam siz biliyorsanız söyler misiniz? Bir de hocam C# ile hile yazabilir miyim?
Zaten internetde 1-2 küçük aramayla çıkıyor. İşin en kolay kısmı indirip-kurma kısmı.

Şececeğin şeyleri sonradan çıkarta bildiğin gibi, seçmediyin şeyleri sonradan indire biliyorsun(Installer kısmında modify var).

Yani VSCode'da daha fazla dil mi oluyor? Ama VS Code için manuel çalışıyormuşuz galiba. Yani şu anlık bana göre en iyisi Vs'den ilerlemek herhalde. Peki hocam sormuştum ama pek cevap alamamıştım. Şimdi ben program ve oyun için Vs'de hangi seçenekleri işaretlemeliyim. Bir de dediğim gibi offline oyunlarda hile programı yapmak istiyorum Cheat Engine tarzından veya oyunun kodunu değiştirmek gibi gibi. Onun için programlamayı öğrensem yeterli mi?
Bu proqramların hepsi araç. Önemli olan özü öğrenmen(yani program bağımsız çalışa bilmek).
Senin bunları düşünmene gerek yok(şimdilik).

Birde zaten 2 programı da bilgisayarına yükleye biliyorsun.

Son düzenleme:
Hocam ben C# ile başlamayı düşünüyorum. Daha kolay diyorlar oyun vs. için. Ama işte VS'de neleri seçmem gerektiğini bilmiyorum. @Behruz Mehreli hocam siz biliyorsanız söyler misiniz? Bir de hocam C# ile hile yazabilir miyim?
Dostum bazı şeyleri senin keşfetmen gerekiyor. Her şeyi başkalarına sorarak öğrenemezsin. Google'a girip araştırmasını bilmen gerekiyor.

Dostum bazı şeyleri senin keşfetmen gerekiyor. Her şeyi başkalarına sorarak öğrenemezsin. Google'a girip araştırmasını bilmen gerekiyor.
Hocam Google'da bazı şeyleri anlamadığım için sordum. Mesela tanımını bilimsel gösteriyor ama ne işe yaradığını başkası bilince daha rahat anlıyosun.

Cevap veren herkese teşekkürler arkadaşlar sayenizde anlayabildim anlayamadıklarımı 🙂

Arkadaşlar büyük bir yazılım hevesim var. Böyle program yapmaya falan çalışırken bayağı eğleniyorum. Bu yüzden yazılım üzerinden kariyer yapmak istiyorum ama şu an çok bir bilgim yok. Gerekli programları falan biliyorum ama farklarını bilmiyorum. Eğer öğrenebilirsem oyun yapmak istiyorum ve program yapmak istiyorum. Ama program yaparsam kendi ihtiyaçlarım için yaparım. Yani günlük hayatta zorlandığım şeyler için yaparım. Ama genelde oyun yapmayı düşünüyorum. Oyun için tasarımın gerekli olduğunu biliyorum. Sadece sorular sormak istiyorum. Llütfen gerçekten bilen biri cevap versin. İlk öncelikle oyun yapmak istiyorsam hangi programları kullanmam gerekiyor? Ve program vs. yaptığımda hangi programları kullanmam gerekiyor? Arkadaşlar bir de aklıma takılan birkaç soru var. Visual Studio Code ve Visual Studio'nun farkı ne? C++ ve C#'nın farkı ne? Eğer biliyorsanız bunları da cevaplandırırsanız sevinirim. Başka bilmem gereken bir şey varsa yazarsanız da çok mutlu olurum.

Öncelikle merhaba arkadaşım bizim küçük bir grubumuz var ve kendi oyunlarınızı yapıyoruz daha doğrusu yaparken öğreniyoruz istersen sende bize katılabilirsin sana yol yordam gösteririz sonra istersen beraber devam ederiz.İlgilenirsen bu mesaja cevap ver.

Geri
Yukarı