Yazılım işine tamamen girmek ?

umutcan85

Hectopat
Site işlerine tamamen yapmak için Html / Css / biraz Php - Mysql / JQuery ögreniyorum. bu Yazılımları bilmek yeterli mi ? Back-End Calısmak istiyorum.Simdi sadece basit işler yapıyorum.Daha fazla gelişmek istiyorum. İş yapmam lazım. Nasıl müsteri bulabilirim ?

Şimdilik bunları bilmen yeterli. Yapmak istediğin işlere bağlı. Büyük ve dinamik siteler yapmak istiyor isen bunlar yeterli olmayabilir. Ama normal siteler için yeterli olur. Zamanla bu işler ile uğraştıkça daha iyi öğrenirsin. Eğer müşteri bulmak istiyor isen çevrenden başla. Çevrene iş yamaya başla. Zamanla ismin duyulur. Referans olan kişiler olur. Başarılar dilerim.

Site işlerine tamamen yapmak için Html / Css / biraz Php - Mysql / JQuery ögreniyorum. bu Yazılımları bilmek yeterli mi ? Back-End Calısmak istiyorum.Simdi sadece basit işler yapıyorum.Daha fazla gelişmek istiyorum. İş yapmam lazım. Nasıl müsteri bulabilirim ?
Ben Yazılım Müh. okuyorum bizim hocalar özellikle yazılım tasarlamaya ağırlık veriyorlar.

Burada bahsettiklerin genel anlamda frontend işler. Backend işler istiyorsan SQL, .NET ve gelecek için ise Node.js'i önerebilirim sektör Node.JS'e kayıyor biraz.

Gelen ikinci extra not: SQL'in kısıtlarından sıkıldıysan ve çok tablolar arası join yapmıyorsan MongoDB'ye de bak oradan da yürüyebilirsin yavaştan. Dünyaya bakış açını değiştirirler bunlar =)

Son düzenleme:
Aslında php de biraz daha geliştirirsen kendini freelance olarak çalışmak zorunda değilsin. Her ne kadar PHP eleştirilen bir dil olsa da piyasayı domine etmeye devam ediyor.
Node.js ile ilgili birkaç iş ilanı dışında bir şeye rastlamadım henüz. PHP de kendini geliştirip sektörde çalışırken node.js ruby veya python (benim önerim python) öğrenebilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı