Yazılım/kodlamaya nereden başlamalıyım?

İngilizce seviyen iyiyse birçok yabancı kaynak var. İstediğin çoğu şeyi sana anlatan bilgiler bulabilirsin, yapman gereken tek şey Google'da aratma yapmak. Temel seviye şeylere ihtiyacın olduğu için her şeyi kolayca bulursun merak etme. Türkçe kaynak da bulabilirsin lakin benim tercihim yabancı kaynaktan yana daha fazla detay bulabilirsin çünkü yabancı kaynakta.

@One Face "hahaha" atma sebebiniz nedir?

teşekkürler

Nasıl öğreneceğini de biz öğretmeyelim istersen. Önce öğrenmeyi öğrenmelisin.
Öğrenmeyi öğrenmeyi öğrenmeyi öğretmelisin o zaman.
Hocam araştırmayınöğren dediğiniz kısmın üslubunu yanlış anladım. O yüzden attım.

Bu arada Visual Basic.Net'de olur sanırım. Bir göz at.

Hocam Flutter Windows, macOS, ve Linux tabanlı işletim sistemleri için desktop export destekliyor. Direkt Flutter öğrenerek yapabilir babasının istediklerini.

İngilizce bilmek önemli gerisini fikir edinebilmek için yapmak istediğiniz türde illaki örnekleri vardır indirip kodları incelemek sonrasında kodları silip a bu ne işe yarıyormuş dilersen nasıl bir hata alırım gibi vb deneme yanılma yöntemi ile bir şeyler katabilirsin kendine lakin 6 ay uzun bir süre değil kısa bir süre de değil nasıl değerlendireceğim önemli 4 ayı öğrenmek bilgi toplamak ile geçer 2 ay da masaya dökmeye gerisi sana kalmış.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…