Yazılım/kodlamaya nereden başlamalıyım?

Mb32Tech

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X
Saphirre RX6700
Patriot Viper 16GB RAM 8X2
Biostar B550MH
240GB SSD
1TB HDD
Meslek
Öğrenci
Geçenlerde yeni bir PC topladım babamı haliyle çok zor ikna ettim onun da şartı sana 6 ay veriyorum ne yap ne et kodlama öğren dedi. Ve 6 ayın sonunda bana 1 adet masaüstü 1 adet de mobil uygulama yap dedi ve yazılım bilgim 0 nereden başlayacağımı hiç bilmiyorum. Basit şeyler olsun istiyorum 3 günde sıkılmak vazgeçmek istemiyorum bana yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçenlerde yeni bir PC topladım babamı haliyle çok zor ikna ettim onun da şartı sana 6 ay veriyorum ne yap ne et kodlama öğren dedi. Ve 6 ayın sonunda bana 1 adet masaüstü 1 adet de mobil uygulama yap dedi ve yazılım bilgim 0 nereden başlayacağımı hiç bilmiyorum. Basit şeyler olsun istiyorum 3 günde sıkılmak vazgeçmek istemiyorum bana yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler.
Python ile Hello World yap baştan, temelleri at. Sonradan taş kağıt makas yapmayı dene. Ardından başka diller öğren. Java, (mobil için) Swift gibi.

Yemek mi yapıyoruz yoksa program mı?

Dostum öncelikle araştırmayı öğrenmen gerekli. Böyle daldan dala atlayıp bir mobil bir masaüstü program falan yapmak saçma bir şey.

Masaüstü (Windows form apps) için C# başlayabilirsin. Hem eğlenceli hem de öğrenimi kolay bir dil ama öğrenmek için öğrenirsen başarılı olursun yoksa babanın istediğini yapacağım diye öğreneceksen birçok kaynak var zaten bir tanesi al kodlarını kopyala al sana program :D

Buna cevap vermek cok zor. Internette bu konuda pek bilgi yok, ogrenmeye kalksan sececegin herhangi bir dil ile ilgili ucretsiz video, kitap da bulamiyorsun. Forumda da uzun zamandir boyle sorular kimse sormuyor. Ben de merakla bekliyorum bakalim uzmanlar ne diyecek bu konu hakkinda.
Başlangıç için mükemmel yazmış bitwise hocamız.

Öncelikle mobil ve masaüstü için uygulama istediyse önerebileceğim dil Java. Android tarafında Kotlin ile uygulama geliştirebilirsin (Kotlin, Java tabanlı bir dildir). Masaüstü içinse Swing kullanırsın.

C++ öğren.Profil fotoğrafı aynı.

Son düzenleme:
Masaüstü uygulaması yerine web sitesi yapsan olurmu? Eğer olursa “Flutter” tam sana göre. Aynı anda Web’e ve mobile uygulama çıkarabilirsin.

Flutter’ı araştırarak ve YT, Udemy üzerinden kursları izleyerek başlayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı