Yazılım Kursuna Gitmek

okanemre

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar aranızda yazılım kursuna veya kurslarına giden var mı ? Bende gitmeyi planlıyorum Web Programlama Bölümüne PHP ve MySql gidicem biliyorum internette çok kaynak var ama öğrenemiyorum kursun etkili olacağını düşündüm. Giden varsa eğitimin düzeyini falan yazarsa sevinirim sizlere danışmak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de aklımda var. Bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen.. Ama bu öğrenimlerin ne gibi faydası olur bize yani bir meslek olarak geri döner mi yoksa sadece bilgi olarak mı kalır?

Bir yazılımcı olarak ben hiç gitmedim ve bana da önerilmedi, şyle ki verdiğin paranın karşılığını alamıyormuşsun. Ama istersen dene ben onun yerine kitapları tavsiye ederim. Ama o kitap içinde biraz ön bilgiyi internetten toplaman lazm ki terimleri anlayabilesin.

Şayet eğitimler konusunda sıfırdan başlanacaksa ve bol zaman varsa, yeterli vakit ayrılabilecekse (düzenli çalışma yapmaktan bahsediyorum) kursa ihtiyaç yoktur. Ancak eğer vakit artık çok yoksa (kendimden bahsediyorum) kısa sürede ve tüm yabancı bilgilerden arındırılmış ve direkt hedefe götüren bir eğitim için sağlam bir kurs almanızı tavsiye ederim. Ankara'da iseniz vektörel bilişimi ziyaret etmenizi öneririm. Ben oradan eğitim aldım.

Öncelikle kendi imkanların ile çalışmanı öneririm. Çevrende ücretsiz kurslar olabilir. Onları araştırmanı öneririm. Ücretsiz kurs ve kendi imkanların ile çalıştıktan sonra kursa gider isen daha faydalı olacağını düşünüyorum. Eğer İstanbul' da oturuyor isen İSMEK kursları var.

Ben de yazılım ile uğraşan bir üniversite öğrencisiyim, çoğunuzla aynı yaştayım.
Şahsen yazılımı öğrenmek için yazılım kurslarına gerek olduğunu düşünmüyorum.
Şuanda da HTV VİVE için bir arayüz geliştiriyorum bir şirkete, projenin %60'lık kısmını zaten internetten araştırarak öğreniyoruz ve uygulamaya koyuyoruz. 2. monitör yalnızca araştırma faaliyetleri için yer kaplıyor masada :)

Programlamanın mantığını kavramış bir gençseniz kurslara para akıtmanın anlamı yok. Ancak yaş biraz ilerlemiş ve yeteri kadar vaktiniz yoksa, ek iş olarak yapacaksanız, temeliniz olmadığı için anlatılanları kavramakta zorlanıyorsanız elbette gidebilirsiniz.

Sonuçta karşına çıkacak tonlarca hata olacak, hangi sebepten hata verdiğini bile bilmeden yazılım geliştiremezsin. Mantığı kavrayana kadar destek almanı tavsiye ederim.

Ben de yazılım ile uğraşan bir üniversite öğrencisiyim, çoğunuzla aynı yaştayım.
Şahsen yazılımı öğrenmek için yazılım kurslarına gerek olduğunu düşünmüyorum.
Şuanda da HTV VİVE için bir arayüz geliştiriyorum bir şirkete, projenin %60'lık kısmını zaten internetten araştırarak öğreniyoruz ve uygulamaya koyuyoruz. 2. monitör yalnızca araştırma faaliyetleri için yer kaplıyor masada :)

Programlamanın mantığını kavramış bir gençseniz kurslara para akıtmanın anlamı yok. Ancak yaş biraz ilerlemiş ve yeteri kadar vaktiniz yoksa, ek iş olarak yapacaksanız, temeliniz olmadığı için anlatılanları kavramakta zorlanıyorsanız elbette gidebilirsiniz.

Sonuçta karşına çıkacak tonlarca hata olacak, hangi sebepten hata verdiğini bile bilmeden yazılım geliştiremezsin. Mantığı kavrayana kadar destek almanı tavsiye ederim.
Ben mantığı kavradım, yalnız lise öğrencisiyim seneye üniversite. Şimdi hazır mıyım yani, ben kodları bilmediğim için internetten bakarak yapmayı doğru bulmuyorum.

İşimde gerektiği için web tasarımı eğitimi almam gerekiyordu. Ankara'daki tüm kursları araştırdım ve birkaç arkadaşımın önerisiyle vektörel bilişime kayıt oldum. Kurs bitiminde kendime ait blog sitesi yaptım ayrıca iş yerimin istediği coğrafi bilgi sistemleri ile ilgili web sitesini yaptım. Yani kurslar bence faydalı.
İşimde gerektiği için c# yazılım eğitimi almam gerekiyordu. Ankara'daki tüm kursları araştırdım ve birkaç arkadaşımın önerisiyle vektörel bilişime kayıt oldum. Kurs bitiminde arkadaşımın iş yerine otomasyon sistemi yazdım ayrıca iş yerimin istediği coğrafi bilgi sistemleri ile ilgili web sitesini yaptım. Yani kurslar bence faydalı.

Son düzenleme:
Eğer istanbul'daysanız Infotech Academy yorumlarına bakıp biraz da çevremde araştırıp okuldan arkadaşlarla gidip yazıldık. (Kampanyalarına denk geldik). Şimdi uygulamalara geçtik gayet zevkli fakat sabır ve yoğunlaşma isteyen bir işmiş.

Yazılıma ilk adım atıyorsanız videodan olmuyormuş onu anladım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı