Yazılım lisesine gidilmeli mi?

Bune Yaaa

Centipat
Daha fazla  
Selam ben bir yazılım lisesi buldum ve oraya gitmeye karar verdim az çok yazılım bilgim var. Python, C++ falan ama ben bunu gidip yakınlarıma danışınca mesela. Annem vesaire söyleyince oradan yazılımcı çıkmaz sen okulunda matematiğe ağırlık ver ne yapacaksın şimdi yazılımı zaten öğretirler üniversitede diyor. Benim kararım da şöyle; yazılım lisesine gidip oradan sınava girip yazılım üniversitesi kazanmak hem üniversite de zorlanmamak.

Sizce hangisi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam ben bir yazılım lisesi buldum ve oraya gitmeye karar verdim az çok yazılım bilgim var. Python, C++ falan ama ben bunu gidip yakınlarıma danışınca mesela. Annem vesaire söyleyince oradan yazılımcı çıkmaz sen okulunda matematiğe ağırlık ver ne yapacaksın şimdi yazılımı zaten öğretirler üniversitede diyor. Benim kararım da şöyle; yazılım lisesine gidip oradan sınava girip yazılım üniversitesi kazanmak hem üniversite de zorlanmamak.

Sizce hangisi?
Benim düşüncem şu: Lisesine bağlı olarak değişir bu durum fakat bazı okullarda eğitim kalitesi kötü olduğu için üniversite sınavına hazırlanmak kolay olmayabilir. Ama bu iş çoğunlukla kişide biter. Bence kararınızı o lisenin ne kadar iyi olduğuna göre vermelisiniz. Ortamı vs kötü ise bence gidilmez. Ama liseyi de bilmediğim için kesin bir şey söyleyemiyorum.

Sizce hangisi?

Lisenin adı nedir?

Lisenin adı nedir?
Benim düşüncem şu: Lisesine bağlı olarak değişir bu durum fakat bazı okullarda eğitim kalitesi kötü olduğu için üniversite sınavına hazırlanmak kolay olmayabilir. Ama bu iş çoğunlukla kişide biter. Bence kararınızı o lisenin ne kadar iyi olduğuna göre vermelisiniz. Ortamı vs kötü ise bence gidilmez. Ama liseyi de bilmediğim için kesin bir şey söyleyemiyorum.

Kozmos Yazılım Anadolu Lisesi​

Lisenin adı nedir?

Kozmos Yazılım Anadolu Lisesi​

Bence gitme!
Ben yüksek bir burs kazanmıştım ilk söylediğiniz okuldan. Evet, belki iyi gibi ama ne ki? Yazılım öğretiyor işte. Meslek lisesinde de öğrenirsin, normal lisede de internetten öğrenirsin. 9.sınıf müfredatında arduino öğretiyorlar. Ortaokulda öğretmişlerdi zaten bize, devlet okuluydu ayrıca. Oralardan da iyi bir üniversiteye gitmen kolay gibi değil. Bence annen çok doğru söylüyor. Yazılımı her halükarda çok çok kolayca öğrenirsin. Bak öğrenmişsin zaten biliyorsun 3-5 bir şeyler. Öğretiyorlarsa da mesela Python'u öğretti ama kütüphanelerini öğretmezler diye düşünüyorum, 4-5 tane kütüphanesini bilmiyorsan o dili bilmiyorsun demek benim için. Çok zaman alır kütüphaneleri öğretmek vs. vs.
İstanbul'da yaşamıyorum, yaşasaydım gitmiş olabilirdim belki de ama şuan gitmemek belki de daha iyi. Fen lisesindeyim, derslerimle ilgileniyorum. Yazılım okulda öğrenilmez gibime geliyor.

Çizgi Yazılım Anadolu Lisesi nasıl Orayada Gidebilirim
Orayı da duydum. İyi hocalarla çalışıyorlar. İyi gibi duruyor ama dediğim gibi. İnternet çağındayız her şey internette mevcut.

Bence gitme!
Ben yüksek bir burs kazanmıştım ilk söylediğiniz okuldan. Evet, belki iyi gibi ama ne ki? Yazılım öğretiyor işte. Meslek lisesinde de öğrenirsin, normal lisede de internetten öğrenirsin. Büyük ihtimal daha hiç ilgilenmemişsin bu işlerle. 9.sınıf müfredatında Arduino öğretiyorlar. Ortaokulda öğretmişlerdi zaten bize, devlet okuluydu ayrıca. Oralardan da iyi bir üniversiteye gitmen kolay gibi değil. Bence annen çok doğru söylüyor. Yazılımı her halükarda çok çok kolayca öğrenirsin. Bak öğrenmişsin zaten biliyorsun 3-5 bir şeyler. Öğretiyorlarsa da mesela Python'u öğretti ama kütüphanelerini öğretmezler diye düşünüyorum, farklı da olabilir. Çok zaman alır çünkü öğreneceksin kütüphaneleri de vs. vs.

1 sene hazırlıkta sadece satranç ve İngilizce görüyorsun. Yazılımı sana üniversitelerden daha iyi öğretiyorlar. Staj için endişe de duymuyorsun Google ve Microsoft gibi büyük şirketlerle anlaşmaları var.

1 sene hazırlıkta sadece satranç ve İngilizce görüyorsun. Yazılımı sana üniversitelerden daha iyi öğretiyorlar. Staj için endişe de duymuyorsun Google ve Microsoft gibi büyük şirketlerle anlaşmaları var.
Üniversite yazılım öğretir mi? Daha çok algoritma bilgisi ve temelini verir sen yürürsün gibi.
Anadolu lisesi değil mi orası, staj? Anlaşmaları olup olmadığını vs. bilmiyordum.
Hazırlıkta yazılımda gösterselermiş keşke, sonuçta sakin pek derslere asılmadığın boş bir yıl.
Belki de iyi bir yerdir, gitmek, deneyimlemek isteyebilirdim. Uzak olduğum için maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı