Yazılım Mühendisi Nasıl Bilgisayar Mühendisinden Fazla Kazanıyor?

Verinin doğruluğu için en yüksek maaşa bakmak yeterli.

Gram bilgisi olmayanlar ne güzel de atıp tutuyor.

Devletteki sıralamalarına bakıp karar verebilecek kapasitede olduğunuzu umuyorum.
Ne demek istediğinizi anlamadım. Benim vurgulamak istediğim bilgisayar mühendisliği ve yazılım mühendisliği dallarının farklı şeyler olduğu. Kimin daha yüksek puanla girdiğini veya kimin daha çok maaş aldığını bilmiyorum. Arkadaş ortaya bir veri koymuş ben de buna istinaden iki bölümün birbirinden farklı olduğunu söyledim. Bazı arkadaşlar da inatla bilgisayar mühendisliğinin yazılım mühendisliğini kapsadığını iddia etti. Ben de o zaman gideyim de yazılım mühendisliği dalını açan arkadaşları uyarayım kapatsınlar, madem açılmışı var dedim. Aksi yönde bir fikriniz mi var?

Ne demek istediğinizi anlamadım. Benim vurgulamak istediğim bilgisayar mühendisliği ve yazılım mühendisliği dallarının farklı şeyler olduğu. Kimin daha yüksek puanla girdiğini veya kimin daha çok maaş aldığını bilmiyorum. Arkadaş ortaya bir veri koymuş ben de buna istinaden iki bölümün birbirinden farklı olduğunu söyledim. Bazı arkadaşlar da inatla bilgisayar mühendisliğinin yazılım mühendisliğini kapsadığını iddia etti. Ben de o zaman gideyim de yazılım mühendisliği dalını açan arkadaşları uyarayım kapatsınlar, madem açılmışı var dedim. Aksi yönde bir fikriniz mi var?
Bu konuda yeteri kadar bilgi sahibi değilsiniz, alaylı mesajlarınızdan ve üslubunuzdan belli. Aşağıya Youtube linki bıraktım. Biraz izleyin de yazılım mühendisi ne bilgisayar mühendisi ne onu bir öğrenin. 1:20 den itibaren izleyiniz. @comspec
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Bu konuda yeteri kadar bilgi sahibi değilsiniz, alaylı mesajlarınızdan belli. Aşağıya Youtube linki bıraktım. Biraz izleyin de yazılım mühendisi ne bilgisayar mühendisi ne onu bir öğrenin. İlk 1 dakikayı izlemeniz yeterli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tamam kardeşim söylüyorum işte yarın gideyim söyleyeyim yazılım mühendisliği dallarını kapatsınlar. Yapılmışı varmış siz boşa uğraşıyorsunuz burada diyeyim.

Yorumlarda bir iki kisi disinda konuyu bilen yok, sacma sapan bm ustun koru bilir diyenler falan cikmis.

Veriler de yanlis. Job title dir o, bm de olsa swe olarak maas belirtebilir.

Ayrica bir şoför de yazilim muhendisinden fazla kazanabilir, bir yere varacak tartisma degil.

Yeni konular

Geri
Yukarı