Yazılım mühendisleri iş bulabilir mi?

Sizce yazılım mühendisleri kolaylıkla iş bulabilir mi?
Her türlü bulursun. İlla şirkette tam zamanlı çalışmak zorunda değilsin, kendini tanıttıktan sonra zaten müşteriyi çok rahat bulabilirsin. Hele yurt dışına gitme gibi bir fikriniz varsa yazılımcı olmak size çok yarayacaktır.

@Valve iş bulmak istiyorsanız, tıp okumanız gerekiyor. İş ve meslek sahibi olmak istiyorsanız, kuaför, elektrik elektronik hizmeti, araç onarım ve bakım hizmeti gibi mesleklere yönelmek gerekiyor. Şaka gibi ancak ortalama bir kuaför neredeyse çoğu mühendislik bölümlerinden daha fazla kazanıyor.

@Valve iş bulmak istiyorsanız, tıp okumanız gerekiyor. İş ve meslek sahibi olmak istiyorsanız, kuaför, elektrik elektronik hizmeti, araç onarım ve bakım hizmeti gibi mesleklere yönelmek gerekiyor. Şaka gibi ancak ortalama bir kuaför neredeyse çoğu mühendislik bölümlerinden daha fazla kazanıyor.

Ben hareket etmeyi seven biri değilim benim işim masabaşında olacak bu yüzden yazılım mühendisliğini seçtim.
Yazılımda CV çok önemlidir. Daha 3-4. sınıfta CV'ni doldurman lazım ki mezun olduktan sonra iş bulasın.
Peki yazılım mühendlsiğini kazandığımı varsayarsam CV'mi nasıl doldurabilirim.

Son düzenleme:
knk yazılım mühendisliği kendini geliştirmene bakar sadece diploma almak için okuyacaksan kaybedersin türkiyede maalesef ki böyle
üniversiteyi okuduğun sürede maddi durumun yeter ise wat yapabilirsin kazandığın paraları geleceğe yatırım yap üni 3 ve 4 te düşük maaş bile verseler çalış sadece cv ni doldurursun ama yap
kendini geliştirdiğinde güzel de bir dil yaparsan yurt dışına git tr de kalıp ne yapacaksın
benden sana tavsiyem bu knk şahsen ben de böyle yapmayı düşünüyorum
dipnot : ( şuan ilk mezun yılım liseden güzel bir yer gelirse okurum gelmesse bir yandan güvenlik olup bir yandan youtube dan yazılım öğrenmeyi düşünüyorum )

İşkembeden sallayın durun.
Yazılım mühendisliği öyle okulunu okuyunca olabileceğin bir şey değil maalesef, merakın varsa çoktan bir yerden başlayıp kendini geliştiriyor olman lazımdı.

İş konusunda hiçbir mesleğin TR nezdinde garantisi yok, sen severek yapabileceğin bir mesleği edinmeye çalış, kilit nokta burası, o zaman zaten iş de para da seni buluyor.
Derslerine ağırlık verir, iyi sıralama yapar, iyi üniversiteye giderse orada öğrenir zaten.

İş bulamama korkusu mu? :D Yazılım alanında iş bulamamak mı? :D Gece gece güldürdünüz valla.

Bu işte firmalar işe adam almak için freelancer arıyorlar. Sektörde kalifiyeli eleman eksiği varken iş bulamama korkun olması çok garip.

İyi bir üniversiteden mezun olup işini düzgün yaptığın sürece yazılım sektöründe iş bulamama gibi bir ihtimalin yok. Sektörde binlerce freelancer çalışan var bazıları daha üniversite okumamış(yazılım sektöründe normal bir durum) kişiler.
Peki yazılım mühendisliği kazandığımı varsayarsam CV'mi nasıl doldurabilirim?
Github'ında birçok proje bulunsun, sürekli aktif olarak kullan. Artık çoğu firmada iş görüşmelerinden önce Github profilini atman yeterli oluyor, oradan seni çözüyorlar zaten. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı