Yazılım mühendisliği dersleri zor geliyor

yusufYAZICI155

Hectopat
Arkadaşlar aramızda üniversitede yazılım mühendisliği okuyan var mı?
Ben okuyorum da bizim üniversitede çok zorluyorlar gibi.
Algoritma ve programlama dersinde 92 kişiden 70 kişi dersten kaldı.
Bir de matematik ve fizik var onlarda biraz zor aslında lise bilgisi ama işte bilim adamı gibi anlatıyorlar ve ekstra bir formül öğretiyorlar.
Türkçe ve İngilizce dersi boş dersler.
Fizik laboratuvar dersimiz vardı ne gerek var anlamadım herhalde mühendislik alanı olduğu için yaptılar.

2. sınıf yazılım mühendisliği okuyan arkadaşım var. Bir dersleri var. 7 dersten 4 tanesinden kalmış. Hele bir ders var analiz mi neydi unuttum.
O dersten 300 kişi aşağı yukarı 10 kişi geçebilmiş.
Sadece bizim üniversite mi zorluyor anlamadım. Sizin dersler nasıl geçiyor?

Arkadaşlar aramızda üniversitede yazılım mühendisliği okuyan var mı?
Ben okuyorum da bizim üniversitede çok zorluyorlar gibi.
Algoritma ve programlama dersinde 92 kişiden 70 kişi dersten kaldı.
Bir de matematik ve fizik var onlarda biraz zor aslında lise bilgisi ama işte bilim adamı gibi anlatıyorlar ve ekstra bir formül öğretiyorlar.
Türkçe ve İngilizce dersi boş dersler.
Fizik laboratuvar dersimiz vardı ne gerek var anlamadım herhalde mühendislik alanı olduğu için yaptılar.

2. sınıf yazılım mühendisliği okuyan arkadaşım var. Bir dersleri var. 7 dersten 4 tanesinden kalmış. Hele bir ders var analiz mi neydi unuttum.
O dersten 300 kişi aşağı yukarı 10 kişi geçebilmiş.
Sadece bizim üniversite mi zorluyor anlamadım. Sizin dersler nasıl geçiyor?

Benim de hayalim bilgisayar mühendisliği olmak :)

Başlık bana ait değildir bilginize moderatöre aittir. Daha asıl dersleri görmedim şuanda algoritma dersinde sorun yaşamıyorum. İlk sene sadece bilgisayar ile ilgili şeyler ve algoritma programlama dersi gördük zor gelmedi bana hiç.

Başlık bana ait değildir bilginize moderatöre aittir. Daha asıl dersleri görmedim şuanda algoritma dersinde sorun yaşamıyorum. İlk sene sadece bilgisayar ile ilgili şeyler ve algoritma programlama dersi gördük zor gelmedi bana hiç.
Hangi üni, ve öneriyor musun Yazılımı? Yurt dışı imkanı rahat mı?

Hangi üni, ve öneriyor musun Yazılımı? Yurt dışı imkanı rahat mı?
Bu bölümü okuyup kendini geliştirirsen yurt dışına çıkabilirsin elbet bizim üniversitede yazılım mühendisliği bölümlerinden birisinde 2 sene Türkiyede okuyorsun 3 ve 4 seneni amerikada okuyorsun. Bizim üniversitede yaklaşık 4 tane yazılım mühendisliği bölümü var.
Üniversite ismini vermek doğru mu bilmiyorum...
Fırat üniversitesinde okuyorum gayet güzel üniversite bana göre dediğim gibi zor dersleri henüz görmedim Algoritma ve Programlama sınavları çok çok kolaydı 6 saat çalışılsa herkes rahat yapabilirdi aslında. Ortalamam 90, sınıf ortalaması 40 filandı.
Anlaşılan bazıları parasına göre geldiğini düşünüyorum veya düzgün çalışılmadığını düşünüyorum.

Geri
Yukarı