Yazılım Mühendisliği geleceğin mesleği olmaktan çıktı mı?

beratts

Hectopat
Merhabalar, ben Lise son sınıfa gidiyorum. Yakın zamanda üniversite için kararlarımı vereceğim. Yazılıma ilgi duyuyorum, az miktarda HTML biliyorum. Kısacası yazılımı severim ve ilgimi çeker. Yazılım Mühendisliği, bana hep geleceğin mesleği olarak tanıtıldı ama 1-2 haftadır karşıma negatif fikirler çıkıyor. "Artık Yazılım Mühendislerinin yaptıklarını yapay zekalar yapıyor, yazacağınız kodun aynısı internette var, artık size gerek kalmıyor." gibi söylemler görmeye başladım. Bu konuda bilgili olanlardan fikir bekliyorum ve "Geleceğin Meslekleri" önerileriniz nelerdir?

Yazılım gününüzün mesleği, geleceğin mesleği ise yapay et üretim mühendisliği. (yatırım tavsiyesi değildir)

İşinde iyi olan biri öyle ya da böyle yazılımdan ekmek yer diye düşünüyorum.

O yapay zekaları geliştiren insanlar da yazılımcılar. Bu yapay zekaları daha ileri seviyeye taşıyacak insanlar da yazılımcılar. Herkesin her söylediğini ciddiye almamak lazım.
Haklısınız hocam, aynılarını ben de düşünüyorum. Fakat bunları okuyunca aklım birazcık karıştı, sizlere de sormak istedim. Önereceğiniz yazılım dilleri nelerdir?

Geri
Yukarı