Yazılım mühendisliği için hangi bölüm ve hangi diller gerek?

@HD4450 "Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği" bölümleri zaten sayısal alandan girilen bölümler. Üniversite sınavına sayısaldan girmeniz gerekiyor.

Efendim sanırım kendiniz sektörün kurucususunuz. Açıkçası havanızdan geçilmiyor. Ben bildiğim kadarıyla bilgi verdim. Kendim lise öğrencisiyim öğrenmeye açığım.
Bilginiz yoksa konulara mesaj yazmayın, rica ediyorum.
Hepinize teşekkürler ama bölümden kastım eşit ağırlık falandı. Benim okuduğum okulda bölüm seçilmiyor, meslek lisesi olduğundan dolayı her meslek sayısal, o yüzden de sayısal seçilmiş olarak gözüküyor. Sayısal ile girebilir miyim?
Sayısal ile girersiniz zaten. Bilgisayar mühendisliğine gidecekseniz sağlam bir yere gidin.
Onun dışında hangi yazılım bölümüne giderseniz iş size kalıyor. Matematiği de sağlam tutun.

Üniversiteler ile ilgili pek bir bilgim yok da kaçla başlıyor iyi olanlar, kaç puan almam gerekiyor?
Puandan öte kaç binde olduğunuz önemli olacak. Sağlam yerler için en az ilk 30 binde olmanız lazım. Çok daha sağlam yerler içinse ilk bini zorlamanız lazım.

Orta derece üniversitelerde 50 bin ve 70 bin arasında değişiyor, bu bölümlerde. Benim tavsiyem yapabildiğinin en iyisini yaparak sağlam bir üniversiteye girmen. Oraya girdikten sonra da kendini sürekli geliştirmen.

Üniversiteler ile ilgili pek bir bilgim yok da kaçla başlıyor iyi olanlar, kaç puan almam gerekiyor?
Türkiye'de iyi eğitim veren birkaç yer var zaten. İlk 5 bin diyelim.
Bunların dışındaki çoğu üniversitede hocalar nitelikli değil. Bölümleri açmak için açmışlar.

Sadece yazılım istiyorsanız bence herhangi bir yer de işe yarar. Sonuçta en çok kendiniz çalışmalısınız buna.

Matematik bilmek her türlü işinize yarar bu arada. Türev integral öğrenin. Üniversitede rahat edersiniz.

Hepinize teşekkürler ama bölümden kastım eşit ağırlık falandı. Benim okuduğum okulda bölüm seçilmiyor, meslek lisesi olduğundan dolayı her meslek sayısal, o yüzden de sayısal seçilmiş olarak gözüküyor. Sayısal ile girebilir miyim?

Mühendisliklerin tamamı sayısal diye biliyorum

Böyle bir iddiam yok. Bu sektörde halihazırda çalışan ve belli bir seviyede bilgi sahibi birisiyim. Bazı konularda tam bilgim yoksa yazmam mesela. Öyle yapabilirsin, bilmemen seni geriye düşürmez ama bilmediğin halde bir şeyler yazman düşürür.

Önün açık olsun ama konumuz o değil. Bilgi sahibi olduğun konulara yazarsan karşındakini yanlış yönlendirmemiş olursun. :)

Tamam yanlış yönlendirdiğim için kusura bakmayın en azından öğrenmiş oldum.

Bilgisayar mühendisliği, Yazılım mühendisliği gibi bölümler.
Herhangi bir şey bilmene gerek yok. Okulda öğretiliyor. Bende bölüme ilk başladığımda yazılım ile ilgili tecrübem yoktu. Güzel günlerdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı