Yazılım mühendisliği için iPad kullanılır mı?

dxfyyyyy

Femtopat
Merhaba, bu sene bilgisayar mühendisliği kazandım, sınava iPad Air 3 ile hazırlandım eğitim için inanılmaz bir cihaz olduğunu biliyorum. Fakat bölümüm gereği güçlü bir bilgisayar almak istiyorum ama bütçemi çok aşıyor yaklaşık 8500TL ücreti var (Acer Nitro AN515-44 AMD Ryzen 7 4800H 16GB 512GB SSD Fiyatı).

Ben de iPad Air 3 ve masaüstü PC'mi satıp üzerine para koyup almayı düşündüm ama tabletimden de vazgeçmek istemiyorum çünkü eğitim için harika bir cihaz hem masrafları da inanılmaz azaltıyor mesela İngilizce kaynakları (150 - 200 dolar) her ne kadar illegal de olsa ücretsiz PDF'ini buluyorum üzerinde notlar alıyorum vs.... Şimdi şöyle bir şey sormak istiyorum bilgisayar mühendisliği için iPad gerçekten gerekli mi yoksa biraz lükse mi kaçıyor yani sattıktan sonra pişman olur muyum?

Merhaba, bu sene bilgisayar mühendisliği kazandım, sınava iPad Air 3 ile hazırlandım eğitim için inanılmaz bir cihaz olduğunu biliyorum. Fakat bölümüm gereği güçlü bir bilgisayar almak istiyorum ama bütçemi çok aşıyor yaklaşık 8500TL ücreti var (Acer Nitro AN515-44 AMD Ryzen 7 4800H 16GB 512GB SSD Fiyatı).

Ben de iPad Air 3 ve masaüstü PC'mi satıp üzerine para koyup almayı düşündüm ama tabletimden de vazgeçmek istemiyorum çünkü eğitim için harika bir cihaz hem masrafları da inanılmaz azaltıyor mesela İngilizce kaynakları (150 - 200 dolar) her ne kadar illegal de olsa ücretsiz PDF'ini buluyorum üzerinde notlar alıyorum vs... Şimdi şöyle bir şey sormak istiyorum bilgisayar mühendisliği için iPad gerçekten gerekli mi yoksa biraz lükse mi kaçıyor yani sattıktan sonra pişman olur muyum?

Yaptığın şeylerin hepsini bilgisayardanda yapabilirsin benim önerim ikisini de satıp Acer notebooku alman.

Ben de iPad Air 3 ve masaüstü PC'mi satıp üzerine para koyup almayı düşündüm ama tabletimden de vazgeçmek istemiyorum çünkü eğitim için harika bir cihaz hem masrafları da inanılmaz azaltıyor mesela İngilizce kaynakları (150 - 200 dolar) her ne kadar illegal de olsa ücretsiz PDF'ini buluyorum üzerinde notlar alıyorum vs.... Şimdi şöyle bir şey sormak istiyorum bilgisayar mühendisliği için iPad gerçekten gerekli mi yoksa biraz lükse mi kaçıyor yani sattıktan sonra pişman olur muyum?
Okulda ortama olarak çoğunlukla dizüstü cihazını kullanacaksınız. Burda önceliğiniz dizüstü cihazınız olmalı.
Bunu alabilirsin. 7849TL.
Sırf 1660 ti var diye de böyle güçsüz bir işlemeci de önerilmez

Sırf 1660 Ti var diye de böyle güçsüz bir işlemeci de önerilmez
[/QUOTE]

Oyun odaklı olmadığı için işlemciyi yüksek tut.

Okulda ortama olarak çoğunlukla dizüstü cihazını kullanacaksınız. Burada önceliğiniz dizüstü cihazınız olmalı.

Sırf 1660 Ti var diye de böyle güçsüz bir işlemeci de önerilmez.

Haklısınız hocam RAM'i 16 GB zannettim 8 GB mış kusura bakmayın körüm. Tamam hatamı fark ettim :D.

Evet bilgisayar şart ama kaçırdığınız bir nokta var ben İngilizce kaynakları taramak, üzerinde notlar almak, kitabın bir bölümünü kendi not defterime geçirmek başka konularla bağdaştırmak, güncel İngilizce kitaplardan faydalanmak istiyorum. Evet bilgisayara da belge olarak indirebilirim ama üzerinde not alamadan sadece bilgisayarımda duracak. Sorumu şöyle düzelteyim bilgisayar mühendisliğinde kitaplarla çok içli dışlı olacak mıyım? Yanlış anlamayın ben bu işi hakkını vererek yapmak istiyorum üniversiteye girip sınavları geçecek kadar bilgiye sahip olup mezun olduktan sonra niteliksiz eleman olmak istemiyorum. O nedenle lütfen bu açıdan bakarak tekrardan yanıtlarsanız çok mutlu olurum teşekkür ediyorum.
Bir de moderatör yazılım mühendisliği için iPad kullanılır mı olarak değiştirmiş sorumu yalnız ben iPad üzerinden yazılım yapmak istemiyorum. Bilgisayar mühendisliğinin ders çalışma kısmını kastediyorum. Yani matematik, fizik, algoritmalar, yazılım dillerini içeren kitaplar, veritabını kitapları vs...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı