Yazılım mühendisliği için kaç bin sıralama gerekir?

Umut198

Decapat
Merhaba, ileride üniversitede yazılım mühendisliği okumak ve yurt dışında çalışmak istiyorum. Bu konuyla alakalı 2 sorum var.
1-Ortalama bir üniversite ile yurt dışına çıkabilir miyim? Eğer çıkabilirsem ortalama bir üniversite için sıralamam en az ve en fazla kaç bin olmalı?
2-Odtü'de yazılım mühendisliği var mı? Bazı sitelerde hiç olmadığı bazılarında olduğu yazıyor?
Şimdiden teşekkürler.

Yazılım mühendisliği şu an yeni revaçta. Birkaç yıl daha okuduğun yerin pek önemi yok çünkü her yerde yok. Ama zamanla her yere açılınca pek anlamı kalmayacak. Bilgisayar ve yazılım mühendisliği programlarını ortalama bir devlet unisinde okusan ve geliştirirsen yurt dışına çıkabilirsin. Bizim ülkemiz için değil ama yurt dışında çok fazla mühendis ihtiyacı var. Burda her sallayana bakma. Dilin ve bilgin güçlü olursa her şekil gidersin. Adamların umrunda değil senin ne okuduğun.

Yazılım mühendisliği şu an yeni revaçta. Birkaç yıl daha okuduğun yerin pek önemi yok çünkü her yerde yok. Ama zamanla her yere açılınca pek anlamı kalmayacak. Bilgisayar ve yazılım mühendisliği programlarını ortalama bir devlet unisinde okusan ve geliştirirsen yurt dışına çıkabilirsin. Bizim ülkemiz için değil ama yurt dışında çok fazla mühendis ihtiyacı var. Burda her sallayana bakma. Dilin ve bilgin güçlü olursa her şekil gidersin. Adamların umrunda değil senin ne okuduğun.
Hocam şuan 11. sınıfa geçtim ben sınava gireceğim zaman anlamı devam eder mi? Birde anlamı kalmayacak derken okuduğun üniversiteyi mi kast ediyorsunuz yoksa bilgisayar ve yazılım mühendisliğini mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı