Yazılım mühendisliği için laptop önerisi

Bütçe
20000

ProofStriket

Kilopat
Yer
Ankara, MAMAK
Daha fazla  
Arkadaşlar bu sene yazılım mühendisliğine başlayacağım ve 1 ay içinde laptop alacağım. Aklımda M1 MacBook Air vardı. Ama birkaç kişi; onu alma çok fazla uyumsuz program var sıkıntı yaşarsın, birçok yazılım uygulamasını indiremezsin, öğrencilik döneminde MacBook kullanılmaz tarzı şeyler söyledi. Kafam karıştı biraz. Siz ne önerirsiniz? M1 MacBook Air mi almalıyım sizce yoksa o fiyat denginde bir Windows laptop mu? (mobil uygulama alanına yönelmek istiyorum.)
Aradığım özellikler;
Şarjı iyi gitsin.
Çok ısınmasın.
Çok ses çıkartmasın.
En az 3 4 sene götürsün beni.
Yazılım mühendisliğinde kullanılan uygulamalarda sıkıntı çıkarmasın.

Arkadaşlar bu sene yazılım mühendisliğine başlayacağım ve 1 ay içinde laptop alacağım. Aklımda M1 MacBook Air vardı. Ama birkaç kişi; onu alma çok fazla uyumsuz program var sıkıntı yaşarsın, birçok yazılım uygulamasını indiremezsin, öğrencilik döneminde MacBook kullanılmaz tarzı şeyler söyledi. Kafam karıştı biraz. Siz ne önerirsiniz? M1 MacBook Air mi almalıyım sizce yoksa o fiyat denginde bir Windows laptop mu? (mobil uygulama alanına yönelmek istiyorum.)
Aradığım özellikler;
Şarjı iyi gitsin.
Çok ısınmasın.
Çok ses çıkartmasın.
En az 3 4 sene götürsün beni.
Yazılım mühendisliğinde kullanılan uygulamalarda sıkıntı çıkarmasın.

Aslında aynı işi yapıyorum M1 Air iyidir paralels gibi uygulamalar ile Windows indirmek mümkün eğer depolama fazla ise Mac iyi.

Eğer kullanabileceğim uygulamaları macbook açabiliyorsa macbook almayı düşünüyorum. Ama açmazsa bunu düşünürüm teşekkürler.

Aslında aynı işi yapıyorum M1 Air iyidir paralels gibi uygulamalar ile Windows indirmek mümkün eğer depolama fazla ise Mac iyi.
256'lık alıp taşınabilir disk almayı düşünüyodum. Dedikleri gibi kesinlikle M1de çalışmayan işime yarayacak uygulamalar var mı?

Eğer kullanabileceğim uygulamaları MacBook açabiliyorsa MacBook almayı düşünüyorum. Ama açmazsa bunu düşünürüm teşekkürler.

256'lık alıp taşınabilir disk almayı düşünüyordum.

Taşınabilir disk çok riskli bir olay, yerinde olsam direkt olarak alanı yüksek bir cihaz almanı öneririm, anladığım kadarıyla bataryası iyi giden kolay taşınabilir bir cihaz arıyorsun. MacBook'ların M.2 çipli versiyonu çıktı Air kurtarır istediklerini, fiyat konusunda inmek istiyorum diyorsan M1 çipli Air veya Dell Inspiron 14 5420 önerebilirim.

Taşınabilir disk çok riskli bir olay, yerinde olsam direkt olarak alanı yüksek bir cihaz almanı öneririm, anladığım kadarıyla bataryası iyi giden kolay taşınabilir bir cihaz arıyorsun. MacBook'ların M.2 çipli versiyonu çıktı Air kurtarır istediklerini, fiyat konusunda inmek istiyorum diyorsan M1 çipli Air veya Dell Inspiron 14 5420 önerebilirim.
Macbook düşünüyorum ben. Ama işte bazı kişilerin dediklerinden korkuyorum, uyumsuz program, açılmayacak şeyler falan.

Ne aldınız hocam? Ben de aynı soruyu soruyorum iki üç gündür.
Alamadım ne yazık ki. Ailemin ekstra ödemeleri oldu. Ama alabilseydim Macbook yerine Asus tuf ya da Lenovo ideapad alacaktım. Arkadaşım macbook aldı ve pişman biraz. Çünkü şuan için macbook'a gerek yok. Oyun falan oynayamıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı