Yazılım mühendisliği için sayısal seçmek şart mı?

Fizik kötü ise rakiplerinizi matematik sorusunu fazla doğru net çıkartarak ya da fizik dersinizi geliştirmek zorundasınız. Zaten üniversitede fizik dersi göreceksiniz. Her türlü fizikten kaçmak mümkün değil. En iyisi fizik dersine yoğunlaşıp kendinizi biraz fizik dersindeki durumunuzu düzeltmelisiniz.
Peki hocam anladım. Peki bir sorum daha var.
Ben bu yıl fiziğe çok iyi çalışmadım. Şimdi 10. sınıfa mı başlasam daha iyi olur. Yoksa şimdi 9. sınıf mı çalışsam. Bence 9. sınıfı biraz erteleyip 10 çalışmalıyım.

Hocam ama zaman çok kısıtlı. 1 ay falan kaldı. Daha sonra çalışmaya başlasam çok mu kötü olur.

Ne kadar ertelersiniz o kadar geç başlarsınız dersi çalışmaya. Çok erken başlayın son yıl rahat olursunuz acı reçete ama yapacak bir şey yok. 2 kere YKS sınavına giren birisi olarak ve sınava girmeden önce YKS için hazırlanan kişinin sürece izlediğimden biliyorum.

Bence sayısal seçmelisin. Çünkü eşit ağırlıkta fizik falan görmeyeceksin. Ayrıyeten çalışman lazım. Ama sayısal seçersen edebiyat falan göreceğine fizik vs. görürsün. Daha rahat edersin.

Ben lisede sayısaldım ama bölümü sözelden seçtim sözel puanım daha iyi olduğu için. İstediğin bölüm yazılımsa sayısal seçmen senin açından daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı