Yazılım mühendisliği ve 3D oyun tasarımı için laptop önerisi

bassist__

Picopat
Merhaba, başlıktan da anlayacağınız üzere yazılım mühendisliği okuyorum ve bu yaz 3D oyun tasarımı ile uğraşmaya başladım Gaming laptopların birçoğunda batarya konusunda verim alınamıyor ama kötünün iyisi diyebileceğimiz seviyede iyi batarya ömrüne sahip kolay taşınabilir bir laptop buldum ASUS ZEPHYRUS AMD RYZEN 7 3750H 2.3GHZ-16GB-512GB SSD-15.6&#39&#39-GTX1660TI 6GB-W10 - Vatan Bilgisayar
Sizce bu yeterli olur mu yoksa daha iyi bir alternatifi var mı bütçem 10.000 TL civarı daha uygun olursa tabii daha iyi olur şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öneririrm, eğer Ryzen laptop istiyorsanız bir süre daha bekleyin 4000 serisi gelince karar verirsiniz.
Sizin attığınız laptopta 1660 Ti var ama Max-Q, yani normal versiyonundan %30 civarı daha güçsüz.
10750H ve 2060 kombinasyonu sizin için en ideali, ayrıca ağırlığı da 2.1 Kg.
Ayrıca biraz daha ucuz olsun derseniz benzer donanıma sahip buna da bakabilirsiniz.

Öneririrm, eğer Ryzen laptop istiyorsanız bir süre daha bekleyin 4000 serisi gelince karar verirsiniz.
Sizin attığınız laptopta 1660 Ti var ama Max-Q, yani normal versiyonundan %30 civarı daha güçsüz.
10750H ve 2060 kombinasyonu sizin için en ideali, ayrıca ağırlığı da 2.1 Kg.
Hocam arkadaş bol bol render yapacak ve Monster notebooklar çok ısınmaz mı?

Hocam arkadaş bol bol render yapacak ve Monster notebooklar çok ısınmaz mı?
Diğerleriyle benze sonuç alır, laptoplarda ısınma sorunu kaçınılmaz bir gerçek. Altına soğutucu vs. koyulur ise düşüş olur.

10750H ve 2060 kombinasyonu sizin için en ideali, ayrıca ağırlığı da 2.1 kg.
Ayrıca biraz daha ucuz olsun derseniz benzer donanıma sahip buna da bakabilirsiniz.

Hocam Monster'ların batarya performansının kötü olduğu ve soğutma performansının pek iyi olmadığı söyleniyor hatta bazı bilgisayarcılar ucuz etin yahnisi olmaz yaklaşımında markaya karşı bu yüzden tedirgin oldum açıkçası bir de ben biraz daha mobil kullanabileceğim bir şey istiyorum çünkü gün içerisinde uzun otobüs yolculuğu yapıyorum yük altındayken en azından 1, 5 2 saat civarı kurtarabilecek bir laptop daha çok işimi görür sanırım. Monster sizce işimi görür mü?

Hocam Monster'ların batarya performansının kötü olduğu ve soğutma performansının pek iyi olmadığı söyleniyor hatta bazı bilgisayarcılar ucuz etin yahnisi olmaz yaklaşımında markaya karşı bu yüzden tedirgin oldum açıkçası bir de ben biraz daha mobil kullanabileceğim bir şey istiyorum çünkü gün içerisinde uzun otobüs yolculuğu yapıyorum yük altındayken en azından 1, 5 2 saat civarı kurtarabilecek bir laptop daha çok işimi görür sanırım. Monster sizce işimi görür mü?
Evet işinizi fazlasıyla görür, özellik açışından alabileceğiniz en mantıklı laptop maalesef Monster. Benzer fiyata Casper var ki biliyorsunuz ne mal olduğunu, Monster ondan çok çok daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı