Yazılım Mühendisliği vs Bilgisayar Mühendisliği

@Serpenos dostum bana ulaşabilir misin lütfen ?
yatay geçişini yapabildin mi ? şuan bende aynı durumdayım . Yazılım mühendisliği okuyorum ve bilgisayar mühendisliğine not ortlaması (GANO) ile yatay geçiş yapmak istiyorum
Hocam KTÜN Bilgisayar Mühendisliğini kazandım ve devam ediyorum bir geçiş vs. yapmadım ve nasıl yapılabileceği konusunda bir fikrim yok.

@Serpenos KTÜN selçuktan ayrılma sanırım eğitim kalitesi nasıl memnun musun ?
Yüzyüze eğitim kalitesi gayet iyiydi lakin uzaktan eğitimde hiç memmun değilim. Eğitim kalitesinden ziyade sınavlar saçma sapan zor, ödevler zor, kamera açma şartları vs. var. İsminde "Teknik" geçiyor diye galiba ODTÜ falan sanıyorlar kendilerini.

Hocam KTÜN Bilgisayar Mühendisliğini kazandım ve devam ediyorum bir geçiş vs. yapmadım ve nasıl yapılabileceği konusunda bir fikrim yok.
Hocam yatay geçiş şartlarına üniversiteler kendi eklemelerini yapabildiğinden her okulun şartı farklıdır. Ama genel hatlarıyla belirtecek olursam ortalaman yüksek, kaldığın dersin yok ise ÖSYM sınav puanından iyi ama fazla uzak olmayan yerlere başvuru yapabilirsin.

Yatay geçişte neredeyse çoğu okul ÖSYM puanını da değerlendirmeye kattığından ne kadar ortalaman olursa olsun çok yüksek bir zıplama mümkün olmayabiliyor maalesef.

Yatay geçişin nasıl yapılacağı konusunda da belirli bir şey yoktur. Başvurmak istediğin okulların başvuru aldığı tarihi öğrenirsin, başvurular başladıktan sonra başvuru ilanında yazar zaten istenenler. Onlara göre başvurunu yaparsın. Sonuçlar açıklandıktan sonra da kazanırsan kaydını yaparsın ve yatay geçiş yapmış olursun.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı