Yazılım nasıl öğrenilir?

taydiyed

Picopat
Yazılım nasıl öğrenilir? Neden başlamalıyım? Ve yapmak istediğim şey site kodlamayı öğrenmek. Onun adı PHP oluyor sanırım. Nasıl öğrenebilirim bunu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben bu video ile başlamıştım, size de yardımcı olabilir.

Sadece PHP deği hocam.Html 5, C++,CSS jj gibi yazılım türleri de var. YouTube gibi platformlarda bir sürü ders var. İlk önce istekleriniz doğrultusunda hangi türe yöneleceğinizi belirlemeniz lazım.

Öncelikli olarak hangi alanda çalışmak istedigine karar vermelisin mobil platform için uygulamamı yapacaksın ya da yapay zeka web sitesi kurma vb alandamı çalışacaksın buna karar vermelisin ondan sonra o iş için uygun bir programlama dili seçip başlayabilirsin Udemy'de çok güzel kurslar var ve fiyatları da çok uygun.

Bende senin gibiydim, Nerden ve hangi dilden baslicagimi bilemedim ama bir yerden basladim yaklasik 1 yil oldu. ilk 3 ay basit oyun yapma programlariyla basladim ardindan ise Learn to Code - for Free | Codecademy uzerinden HTML basladim sonra CSS ardindan ise BOOTSTRAP. Suan 4 aydir Javascripte basladim ve suan hala Javascript ogreniyorum ek olarak wordpress`de ogreniyorum. Ve ilk projeme basladim. gittigim yazilim staji`nda bir ekip olarak musteriden wordpress`li site yapiyoruz. Yani actigin konu uzerine arastirma yaptiginda tonla ayni motivasyon ve tavsiye videolarliyla karsilasmisindir. Fakat Hepsinin degindi nokta bir yerden baslaman, Bende oyle yaptim. Sanada HTML den baslamani oneririm fakat ilk once youtubtan egitim dersiyle baslayabilirsin. Benimde ogrenme methodum soyle, Ilk once komple egitim setini izlerim ardindan ise pratik yaparim.
ogrenme asamasinda cok sikilicaksin ama pes etme sana bu yolda basarilar diliyorum!

NOT: TR klafye olmadigindan umarim okumada zorlamamisindir.

Yazılım nasıl öğrenilir? Neden başlamalıyım? Ve yapmak istediğim şey site kodlamayı öğrenmek. Onun adı PHP oluyor sanırım. Nasıl öğrenebilirim bunu?
Yazılımdan önce İngilizce bilmiyorsan ingilizceni en azından okuduğunu ve dinlediğini anlayabilecek düzeye gelene kadar öğrenmeni tavsiye ediyorum. Ardından algoritma üzerine kitap, eğitim seti gibi içeriklerden faydalanman ve algoritma bilgini algoritmanın ne olduğunu bilmekten ziyade bir x probleminin çözümünü aklından veya kağıda dökerek gösterebilecek seviyeye gelmen gerektiğini düşünüyorum. Ardından seni buraya davet ediyorum;

Buradan ingilizce olarak en temelden kendi başına hareket edebileceğin düzeye kadar HTML, CSS, JAVASCRIPT konuları ekseninde faydalanabilirsin.

Ek kaynak: W3Schools Online Web Tutorials
İngilizce bilmiyorsan ve zamanım yok diyorsan bile en azından google çeviri eklentisiyle sayfaları çevire çevire okumanı tavsiye ederim.Gayet sade bir anlatım dili var, özellikle ilk tavsiye ettiğim sitenin.
Ayrıca algoritma öğren derken öylesine değil, ciddi manada 829 sayfalık türkçe bir algoritma kitabını okuyabilecek kadar hevesinin ve zamanının olması gerekiyor ki bir yol katedebilesin;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İster web geliştirme isterse elektronik devre programlamayla uğraşıyor ol. Sonunda yaptığın şey x bir probleme y bir çözüm üretmek ise burada esasında hangi dili kullanırsan hangi platformda olursan ol algoritma kavramı bir şekilde senin karşına çıkıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı