Yazılım nasıl öğrenilir?

Şimdi aklıma geldi. Bir aradan da matematik ödevimi yapıyorum bir aradan da yazılım araştırıyorum. Hatamı maruz görünüz :(
Bak işte bunu yapma. Sadece birine odaklan. Önce matematik ödevini hallet, aradın çıksın. Hangi alanı ve dili seçtin? Alan ve dilini seç, ona göre kod editörü veya IDE önereyim.

Çok iyi anlattınız hocam çok teşekkür ederim. Peki ben bu yazılımı hangi uygulamadan yazabilirim ? VirtualBox iyi midir acaba ?
VirtualBox sanal makinedir. Kullandığınız işletim sistemi haricindeki işletim sistemlerini yüklemek için kullanılır. Sana önerdiğim uygulama "Microsoft Visual Studio 2022" ve "Visual Studio Code".

VirtualBox sanal makinedir. Kullandığınız işletim sistemi haricindeki işletim sistemlerini yüklemek için kullanılır. Sana önerdiğim uygulama "Microsoft Visual Studio 2022" ve "Visual Studio Code".
Şimdi karıştırmışım. Hemen yüklüyorum. En azından az çok bir şeyler yapmaya başlayayım. Ama ondan önce kendime alan seçmeliyim. O alandan da devam ederim.

Şimdi karıştırmışım. Hemen yüklüyorum. En azından az çok bir şeyler yapmaya başlayayım. Ama ondan önce kendime alan seçmeliyim. O alandan da devam ederim.
İki programı da yükleme. Duruma göre birisini seç. Arkadaş yanlış bilgi vermiş. Sen alan ve dil seç, ona göre program önereyim. Veya alan seç, dil önereyim.

Hocam benim bilgisayar hangisini kaldırır acaba bir sorun olur mu bilgisayar biraz eski de maalesef :(
'Duruma gore' derken bilgisayarini degil, sectigin dili ve alani kastetmis. Herhangi bir bilgisayarin cogu programi kaldiracagini dusunuyorum. Yapman gerekenler su sekilde;
1. Matematik odevini bitirmek, varsa digerlerini de.
2. Bir alan secmek.
3. Buraya yazmak.

'Duruma gore' derken bilgisayarini degil, sectigin dili ve alani kastetmis. Herhangi bir bilgisayarin cogu programi kaldiracagini dusunuyorum. Yapman gerekenler su sekilde;
2. Bir alan secmek.
3. Buraya yazmak.
1. Ödevlerimi bitirdim.
2. Alanımı seçiyorum ve araştırıyorum.
3. Alanımı seçince hemen yazacağım.

Sen önce dediğimi yapıp alan seçsene. Seçimine göre program önereyim.
2. Bir alan secmek.
3. Buraya yazmak.
Alanımı seçtim. Web Sitesi üzerinde uğraşmak istiyorum. Web Sitesi geliştirmede de araştırdığım kadarıyla bunlar var. Yani ben aslında HTML, CSS, JAVASCRİPT, JQUERY gibi diller üstünde uğraşmak istiyorum. Bu 4'ünden hangisini seçeceğimi de karar veremedim.

Son düzenleme:
Alanımı seçtim. Web sitesi üzerinde uğraşmak istiyorum. Web sitesi geliştirmede de araştırdığım kadarıyla bunlar var. Yani ben aslında HTML, CSS, JavaScript, Jquery gibi diller üstünde uğraşmak istiyorum. Bu 4'ünden hangisini seçeceğimi de karar veremedim.
Bu 4 dil de web site geliştirme konusunda gerekli. Ben sana şunları öğrenmeni tavsiye ediyorum:
  • HTML,
  • CSS,
  • JavaScript.
Bunların yeterli olacağını düşünüyorum. Bunları öğrendikten sonra, eğer back-end web geliştirici olmak istiyorsan da Node.js veya PHP tercih edebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı