Yazılım nereden öğrenilir?

Sanırım türleri var. Nereden öğrenebilirim? Ve kısaca o türleri anlatabilecek biri var mıdır?
Bir sürü yazılım dili var tür dediğiniz bu herhalde. Ama genelde birbirlerine benzerler. Birini öğrendim mi öbürüne daha kolay alışırsınız. Şuan bende öğrenmeye çalışıyorum. Ama ben Python öğrenmeye çalışıyorum. Ben YouTube üzerinden dinliyorum ama Udemy, YouTube gibi yerlerden öğrenebilirsiniz.

Bir sürü yazılım dili var tür dediğiniz bu herhalde. Ama genelde birbirlerine benzerler. Birini öğrendim mi öbürüne daha kolay alışırsınız. Şuan bende öğrenmeye çalışıyorum. Ama ben Python öğrenmeye çalışıyorum. Ben YouTube üzerinden dinliyorum ama Udemy, YouTube gibi yerlerden öğrenebilirsin
Hocam hangisinden başlamalıyım ?

Yazılım temelde eklenen tuğlaların sonucudur. İnternet tarayıcısı veya bilgisayar oyunu da yazılımlardandır. Yazılım dili diye bir tabir yok. Doğrusu programlama dili.

Öğrenmeye başlamadan önce araştırmayı öğrenmenizi öneririm. Ayrıca Türkçe kaynaklarla bir yere kadar gelir, sonra tıkanırsınız. O yüzden İngilizceyi sökmeniz gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı