Yazılım odaklı çalışmak isteyen biri hangi bölümü seçmeli?

Bilgisayar bilimleri, bilgi güvenliği teknolojisi, bilişim teknolojileri.
Bunlar hangi alana hitap ediyor, mesela yazılım odaklı çalışmak isteyen biri bu bölümlerden hangisini seçmeli?
Yazılımın hangi alanında çalışmak istiyorsun?

Oyun geliştirme

Bilgisayar mühendisliği oku. Minimum Gebze Teknik'te okumadığın sürece de okumanı önermem, direkt kendin öğren 4-5 yılda kendin daha çok gelişirsin para da kazanırsın.

Azerbaycan'da okuyacağım.

Konuyu şimdi tamamen okudum bahsettiğin bölümlerde yazılım öğrenemezsin. Eğer cidden yazılımcı olmak istiyorsan kendi kendini geliştirmen daha sağlıklı olacaktır, dediğim hala geçerli. İyi bir üniversitede okumuyorsan hiçbir manası yok. GitHub, replit, W3schools, stack owerflow gibi sitelerden Türkiye'nin mühendislik fakültelerinin %70-90 ından daha çok gelişirsin. Azerbaycan nasıldır bilmem ancak akademisyenlerine bakarak ve oradaki öğrencilerle iletişime geçerek bunu da öğrenebilirsin.

Son düzenleme:
Bilgisayar mühendisliği oku. Minimum Gebze Teknik'te okumadığın sürece de okumanı önermem, direkt kendin öğren 4-5 yılda kendin daha çok gelişirsin para da kazanırsın.

Konuyu şimdi tamamen okudum bahsettiğin bölümlerde yazılım öğrenemezsin. Eğer cidden yazılımcı olmak istiyorsan kendi kendini geliştirmen daha sağlıklı olacaktır, dediğim hala geçerli. İyi bir üniversitede okumuyorsan hiçbir manası yok. GitHub, replit, W3schools, stack owerflow gibi sitelerden Türkiye'nin mühendislik fakültelerinin %70-90 ından daha çok gelişirsin. Azerbaycan nasıldır bilmem ancak akademisyenlerine bakarak ve oradaki öğrencilerle iletişime geçerek bunu da öğrenebilirsin.

Peki Türkiye'de endüstri mühendisliği okuyup, ayrıyeten bireysel olarak yazılım öğrenmek daha güzel olmaz mı sence?

Peki Türkiye'de endüstri mühendisliği okuyup, ayrıyeten bireysel olarak yazılım öğrenmek daha güzel olmaz mı sence?

Ben yorumumu kendi bakış açıma göre yapıyorum. En hızlı şekilde öğrenmek ve para kazanmaya başlamak, boş yere para ve zaman kaybetmemek gibi şeyleri hesap ediyorum ancak sen diyorsan ben üniversite hayatı yaşamak istiyorum çok önemli değil böyle şeyler vs o zaman mantıksız değil. Endüstri mühendisliğinin içeriğine hakim değilim ancak matematik bölümü mezunlarının yazılımda çok iyi olduklarını görüyoruz bunu da düşünebilirsin, endüstri mühendisliği verimlilik ve bazı programları da iyi bilmek açısından da fena olmayabilir ancak 4-5 sene sonunda iyi Excel kullanan ama hala yazılımı bilmeyen biri olacağıma matematiği süper biri olmayı tercih ederdim çünkü yazılım matematiktir.

Yeni konular

Geri
Yukarı