Yazılım öğrenmek için İngilizce şart mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

279683

Hectopat
Merhaba. Ben yazılım öğrenmek istiyorum uzun zamandır fakat İngilizcem yok ve aynı zamanda sayısalda kötüyüm. Galiba kodlama kısımlarında sayısala ihtiyaç duyuluyor. İngilizce ve sayısalım olmasa bile kodlama öğrenmem mümkün mü?

İngilizce olmadan biraz güç oluyor. Kodlama dili İngilizce ve dokümanlar İngilizce en kötü yazılanları anlayacak kadar bilginiz olması lazım.

Aynı şeyler bende de var. Ve İngilizce malesef şart. Türkçe programlama dilleride var istersen ona göz atabilirsin.
SUA adında. Türkçe yazılım dili.
Bu arada yazılım pek fazla matematik gerektirmiyor.

İhtiyacın olan ingilizce kelime bilgisi gibi örneğin if bir şart kipidir ingilizce de yazılımda da aynı şekilde yoksa kimse c1 İngilizce bilmeni beklemiyor. Matematik kısmı ise algoritma gibi döngüleri tamamlayacak çarpma bölme kısmını yapabilecek denklemleri kurabilecek kadar olsa yeter.

Kısa ve net, Şart.

• Beğen
İfadeler: fiu
Yazılım için giriş-orta seviyeye kadar idare edersin fakat daha ileriye gidebilmen için yabancı dökümantasyonları ve metinleri okuyabilmen şart haline geliyor haliyle İngilizce gerekiyor.

Önce İngilizcemi geliştireyim sonra da yazılım öğreneyim gibi bir şey yapma, yazılım öğrenirken çeviri yapa yapa, video izleye izleye öğrenirsin.

Matematik ise senin analiz zekanı geliştirir, o yönden faydalı.

Peki İngilizce nasıl öğrenebilirim kısa sürede ezberde berbatım zaten İngilizce öğrenmeye çalışmıştım bir aralar fakat hep sıkılmaktan dolayı yarıda bırakma ile sonuçlandı sıkmayacak eğlenceli bir şekilde İngilizce öğrenme yolu var mıdır?

Bende ikisi de var. Öğrenmeme yardımcı olacak kaynak atabilir misiniz? Zaten son günlerde @recep668899 ile bat dilini öğrenmeye başladık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı