Yazılım öğrenmek için ne yapılmalı?

Dostum saygısızlık gibi olsun :) ama yazılıma dair hiçbir halt bilmediğini bu yazıdan ve yukarıda atılan videoya saçma demenden çok rahat bir şekilde anladım, bence daha kendiniz bile olayı kavrayamamışken manasız ve bir o kadar saçma tavsiyelerden kaçının :)

Ayrıca konu sahibi arkadaş 21 yaşında (profilinde yazıyor) hala lise okuyorsa herhangi bir tavsiyeye ihtiyacı yoktur

Video arkadaşın sorduğu soruyu baz alacak olursak yersiz bir video arkadaş burada yazılıma nasıl giriş yapacağını sormuş bu sebeple bu kullanıcıya bir hedef belirle gerisi kolay ya demek yersiz ve evet saçma bu olacağım bunu yapacağım dediğinde yazılım öğrenilmiyor maalesef ben orada hangi dil ile başlaması gerektiğini ve hangi araçları kullanması gerektiğini yazdım arkadaş özeti "bir proje yapın" olan bir video ile bu bilgilere ulaşamayacaktır daha doğrusu bunları öğrenmeden bir proje yapamayacaktır. Visual Studio ve önerdiğim basit söz dizilimi olan dilleri öğrenmesini tavsiye ettim açıkçası profilini, hadisenin penti reklamını her gece rüyanda gördüğünü, aşağılık kompleksini kullandığın emojileri baz alarak bende senin yazılım bilsen de eğitimsiz bir cahil olduğunu düşünüyorum aksi halde insanların arasında saygısız olan kişilerin ne düzeyde erdemden yoksun ve kalitesiz birisi olduğunu bilirdin arkadaşın yaşı yanlış veya doğru olabilir fakat bir orta düzey insanda olan niteliklere sahip bile değilsin bu nedenle dünyanın en iyi bilgisayar programcısı dahi olsan 13 yaşındaki çocuk bile senden daha erdemlidir siyah dostum.

Bence öncelikle hedef belirlemeli, ona göre öğrenmesi gereken teknojileri ve altyapıyı araştırmalı. Aslında bu işin sadece X dilinin syntaxını öğrenerek bitmeyeceğini zamanla kendisi çözecektir zaten. O yüzden şunu öğren demek yerine hedef belirlemesini ve ona göre aksiyon alması gerektiğini düşünüyorum. Yanıtınız için teşekkürler.

Zaten bu kullanıcının program yazması için bir hedefi olduğunu düşünüyorum aksi halde burada böyle bir form açmış olmazdı.

Son düzenleme:
Video arkadaşın sorduğu soruyu baz alacak olursak yersiz bir video arkadaş burada yazılıma nasıl giriş yapacağını sormuş bu sebeple bu kullanıcıya bir hedef belirle gerisi kolay ya demek yersiz ve evet saçma bu olacağım bunu yapacağım dediğinde yazılım öğrenilmiyor maalesef ben orada hangi dil ile başlaması gerektiğini ve hangi araçları kullanması gerektiğini yazdım arkadaş özeti "bir proje yapın" olan bir video ile bu bilgilere ulaşamayacaktır daha doğrusu bunları öğrenmeden bir proje yapamayacaktır. Visual Studio ve önerdiğim basit söz dizilimi olan dilleri öğrenmesini tavsiye ettim açıkçası profilini, hadisenin penti reklamını her gece rüyanda gördüğünü, aşağılık kompleksini kullandığın emojileri baz alarak bende senin yazılım bilsen de eğitimsiz bir cahil olduğunu düşünüyorum aksi halde insanların arasında saygısız olan kişilerin ne düzeyde erdemden yoksun ve kalitesiz birisi olduğunu bilirdin arkadaşın yaşı yanlış veya doğru olabilir fakat bir orta düzey insanda olan niteliklere sahip bile değilsin bu nedenle dünyanın en iyi bilgisayar programcısı dahi olsan 13 yaşındaki çocuk bile senden daha erdemlidir siyah dostum.

Dostum adamı c# ile başlatıp php ile devam ettirmişsin, niye c# ile başlayıp php ile devam ediyor aga dotnet ile devam etsin ya da php ile başlayıp php ile devam etsin. Xml de öğretmişsin adama artık ne alakaysa, xml soap servislerde ya da conf dosyalarında falan kullanılıyor ki onlar da eski teknolojiler iş artık tamamen json'a döndü. Bir de hala adamın paylaştığı videoya saçma demek de ısrar ediyorsan sen cidden hiçbir halt bilmiyorsun ve hiçbir halt bilmeden gelip burada millete akıl verenlere de gram saygım yok.

Profilimde senin de belirttiğin gibi çok troll mesaj var, adam teknoloji forumu olduğunu iddia eden bir foruma, yatağımda uyurken tekme tokat dayak yiyorum diye başlık açıyor ben de eğlencesine trollüyorum :) sen de kamil gibi troll mesajı ciddiye alarak gelip buraya yazıp karakter analizi yapıyorsun :)

Ha bu arada milletin profiline girip karakter analizi kasacağına yukarıda bahsettiğim konuları idrak etmekle başlayabilirsin :) bir bak bakalım json neymiş xml yetmiyormuymuş da json diye bir şey icat etmişler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı