Yazılım öğrenmek için tavsiyeler

Xoon

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Ben 15 yaşındayım ve yazılım öğrenmek istiyorum. Python'la başlamayı düşünüyorum. Bir kitap aldım ve Yazılım Bilimi kanalınının videolarını izliyorum. Şu anda Udemy falan kullanmak istemiyorum. Nasıl detaylı öğrenebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ben 15 yaşındayım ve yazılım öğrenmek istiyorum. Python'la başlamayı düşünüyorum. Bir kitap aldım ve Yazılım Bilimi kanalınının videolarını izliyorum. Şu anda Udemy falan kullanmak istemiyorum. Nasıl detaylı öğrenebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.
Öncelikle yazılım başlığı altında ne tür alanlar var bunu öğrenmekle başlamalısın. Her şeyin en derinine inip kafana en çok yatanı, en çok ilgini çeken alanı seçip, o alanda nasıl ilerlenir, onunla uğraşanlar neler yapıyor gibi sorulara cevap bulacak şekilde araştırmalar yapıp kendine bir programlama dili seçeceksin, zaten ne yapman gerektiğini bunları araştırınca anlamış olacaksın.

Genelde bu konularda çok kitap alıyorlar. Faydası oluyor mu bilmiyorum ama sağlam bir yazılım öğrenmek istiyorsan yazılı öğrenmek yerine videolu eğitim almak daha etkili olacaktır. Udemy'ye geçmeni tavsiye ederim. Ben bu zamana kadar YouTube'da öğrendim. Udemy'ninde bana çok faydası oldu. Ayrıca BTK Akademi'ye bakabilirsin.

codewars.com adında bir site var. Burda öğrendiğiniz şeyleri geliştirebilirsiniz. Site sizden belli bir amaca hizmet edecek bir kod yazmanızı istiyor, ve sonra diğer kullanıcıların yazdığı kodları gösteriyor. Böylece daha farklı çözüm yöntemleri görmüş oluyorsunuz.

codewars.com adında bir site var. Burada öğrendiğiniz şeyleri geliştirebilirsiniz. Site sizden belli bir amaca hizmet edecek bir kod yazmanızı istiyor, ve sonra diğer kullanıcıların yazdığı kodları gösteriyor. Böylece daha farklı çözüm yöntemleri görmüş oluyorsunuz.

Daha çok yeni başladım ileride bakacağım teşekkürler.

Geri
Yukarı