Yazılım öğrenmek istiyorum ama sıkılıyorum

ucan_sabri

Hectopat
5. sınıfta babamın akıllı telefonuna indirdiğim oyun sayesinde yazılıma merakım arttı. Oyun gayet basit geldi ve kendi oyunumu yapabileceğim fikri aklıma geldi. Maddi durumdan dolayıdır ya da yaşımın küçüklüğünden olsa gerek eve hiç PC alınmadı. Doğal olarak yazılım vs. öğrenemedim. Şu an 17 yaşındayım Allah'a şükür hatrı sayılır iyi bir PC sahibiyim. Ama sorun şu ki PC başına oturup herhangi bir eğitim açınca sıkılıyorum ve yapasım gelmiyor ama hâlâ yazılım öğrenmek istiyorum 😅. Biliyorum garip durum. Sanırım biraz uzattım kusuruma bakmayın. Sorum şu; önerileriniz nedir?

Bir şeyi gerçekten öğrenmek isteyen biri onun için çok çalışır. Mesela ben yazılım ve siber güvenlikle ilgileniyorum ve çok seviyorum. Sevdiğim için ise çok araştırıp çok okuyorum. Sizin için ise bir yerden başlayın, ufak programlar yazdıkça hevesiniz artacaktır.

5. sınıfta babamın akıllı telefonuna indirdiğim oyun sayesinde yazılıma merakım arttı. Oyun gayet basit geldi ve kendi oyunumu yapabileceğim fikri aklıma geldi. Maddi durumdan dolayıdır ya da yaşımın küçüklüğünden olsa gerek eve hiç PC alınmadı. Doğal olarak yazılım vs. öğrenemedim. Şu an 17 yaşındayım Allah'a şükür hatrı sayılır iyi bir PC sahibiyim. Ama sorun şu ki PC başına oturup herhangi bir eğitim açınca sıkılıyorum ve yapasım gelmiyor ama hâlâ yazılım öğrenmek istiyorum 😅. Biliyorum garip durum. Sanırım biraz uzattım kusuruma bakmayın. Sorum şu; önerileriniz nedir?
Ben de öğrenmek istiyorum, ama ne yapabileceğimi ne yapmam gerektiğini nereden başlarsam mantıklı olacağını bilemiyorum.

Dediğim gibi bir yerden başlayın. Örneğin Python diğerlerine nazaran biraz daha kolay anlaşılır ve geniş bir dil. Bununla başlayıp çok ufak bile olsa bir şeyler yapın. Kimse annesinden yazılım uzmanı olararak doğmadı. Ben kod yazmaya "Hello World" ile başladım. Önemli olan adım atmak. Siz bir adım atın o size iki adım atar. İnanın bir şeyler başardıkça insana heves geliyor.

Dediğim gibi bir yerden başlayın. Örneğin Python diğerlerine nazaran biraz daha kolay anlaşılır ve geniş bir dil. Bununla başlayıp çok ufak bile olsa bir şeyler yapın. Kimse annesinden yazılım uzmanı olararak doğmadı. Ben kod yazmaya "Hello World" ile başladım. Önemli olan adım atmak. Siz bir adım atın o size iki adım atar. İnanın bir şeyler başardıkça insana heves geliyor.
Hocam peki geliştiğimde neler yapabilirim.

Hangi alanda geliştiğinize bağlı. Örneğin C#'da uzmanlaştınız, bir Windows uygulaması çıkarabilirsiniz. Veya php'de geliştiniz, web uygulamaları yapabilirsiniz. Hangi alanda geliştiğinize bağlı.
Genel bir alan yok sanırım. Oyun yazmak için nereden başlamak güzel olur. (Türkçe diyin gülelim hocam 😁)

Zamanında böyle bir görseli yazılım hocam göstermişti. Yakın zamanda burada bir hocam paylaşmıştı. Biraz karışık olsa da iş görür gibi.
1608215196754.png

Yeni konular

Geri
Yukarı