Yazılım Öğrenmeye Nereden Başlamalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Oyunlar sayesinde kelime bilgim orta. İngilizcede sorun yaşarsam da Tureng'den yardım alırım. Yardımlarınız için teşekkürler. Yarından itibaren her gün 2 saatimi ayıracağım.

Her gün aynı konular açılıyor. Arkadaşlar, biraz aşağıda yine benzer konular mevcut. Google’a yazsanız bir çok sonuç çıkacak.

Önce iyi bir araştırmacı olun. İngilizce ve matematik bile sonra gelir.

@Arleigh Burke Konumu rapor edebilirsiniz. Güncel bilgi almak için yeni konu açtım. Her gün her şey değişiyor.

@Arleigh Burke Konumu rapor edebilirsiniz. Güncel bilgi almak için yeni konu açtım. Her gün her şey değişiyor.
Son bir hafta içinde açılmış konular var. Onlara bakabilirsiniz, bir günde tüm dünya kullandığı programlama dilini unutup farklı bir diğerine geçmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amacım rapor etmek yada konu sildirmek değil. Temel şeyler değişmez. Ben 10 yıldır yazılım geliştiriyorum. İnanın bana bir günde aynı soruyu soran 10-15 kişi oluyor.

Yazılım geliştirmede her zaman araştırma vardır. Yarın öbür gün bir sorunla karşılaşırsınız. Yanınızda soracak biri olmaz ise Google gerekir. Google'ı iyi kullanmak önemlidir. Ben lisanstan mezun olduğumda Python bilmiyordum. Bilgisayar başına oturup dokümantasyonunu okudum, kitabını açtım, öğrendim.

Böyle konular genelde bir hevesle açılıyor sonra heves geçince bırakılıyor. Java öğren, Python öğren gibi ezber cevaplar havada uçuşuyor.

Dediğim gibi benim amacım azarlamak değil. İnanın bana şuan piyasadaki mühendislerin bile yapamadığı bir şeyi söylüyorum. Siz öğrenmeyi öğrenin. Açın Google'ı, "How to learn Python from scratch?" gibi araştırmalar yapın. Başkasının ezber cümleleri hep havada kalır. Amaç burada öğrenmek. Sonra iyi bir İngilizce ve matematik lazım.

Başlangıç için Java'ymış, Python'mış çok da önemli değil.

Teşekkürler, önerilerinizi dikkate alacağım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı