Yazılım programı önerisi

kyogura

Centipat
Daha fazla  
Yani arkadaşlar uzun süredir yapmak istiyordum, aslında önceden az çok yapıyordum ucundan ama şu anda yapamıyorum programları vesairede hatırlamıyorum. Yeniden öğrenmeye çalışacağım. Bilgisayarın kaynak kullanımı oranı en az olan ve yeni başlayanlar için uygun olan bir yazılım programı önerebilir misiniz? ( böyle konularda şu anda çok acemiyim yanlış bir şey söylediysem kusuruma bakmayın teşekkürlerrr. ) Yani şu anda bildiklerim Node JS, Visual s. Code, Eclipse gibi programlar. Dediğim gibi aşırı çok bilgim yok yanlış ifade ettiysem kusuruma bakmamanızı rica ediyorum.
Yazmışken sistem özelliklerini de belirteyim.
  • Ekran kartı: Gigabyte RTX 3070 eagle OC 8 GB.
  • RAM; 16 GB Corsair Vengeance.
  • Anakart: Gigabyte H610M h DDR4.
  • İşlemci: i5-12400F

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bunlar ilk aşama için çok önemli değil hangi dille başladığını söylememişsin. Ancak ben yine de ilk başlangıç için Notepad++ öneriyorum. Ama dediğim gibi hangi dille başlayacaksın?

Yani arkadaşlar uzun süredir yapmak istiyordum, aslında önceden az çok yapıyordum ucundan ama şu anda yapamıyorum programları vesairede hatırlamıyorum. Yeniden öğrenmeye çalışacağım. Bilgisayarın kaynak kullanımı oranı en az olan ve yeni başlayanlar için uygun olan bir yazılım programı önerebilir misiniz? ( böyle konularda şu anda çok acemiyim yanlış bir şey söylediysem kusuruma bakmayın teşekkürlerrr. ) Yani şu anda bildiklerim Node JS, Visual s. Code, Eclipse gibi programlar. Dediğim gibi aşırı çok bilgim yok yanlış ifade ettiysem kusuruma bakmamanızı rica ediyorum.

Visiaul Studio code kullanılan çoğu dili desteklediği için yeterli bir IDE.

C++ için Visual Studio, giriş seviye C++ için CodeLite ya da Code::Blocks,
Python ve diğer diller için Visual Studio Code.

Hocam bunlar ilk aşama için çok önemli değil hangi dille başladığını söylememişsin. Ancak ben yine de ilk başlangıç için Notepad++ öneriyorum. Ama dediğim gibi hangi dille başlayacaksın?
Bende emin değilim hangi dille başlayacağım, bir önerin varmı ?

Visiaul Studio code kullanılan çoğu dili desteklediği için yeterli bir IDE.
Hocam kaynak kullanımıda önemli benim için visual studio code bilgisayarı zorlarmı yada yavaşlatırmı?

Atom artık güncellenmeyecek, VS Code iyidir. (VS Code bir IDE değil bu arada bir nevi metin ya da kod editörü.) Üniversite öğrencisiysen JetBrains ürünlerine de bakabilirsin. PyCharm, IntelliJ vesaire.

Bende emin değilim hangi dille başlayacağım, bir önerin var mı?

Hocam kaynak kullanımıda önemli benim için Visual Studio Code bilgisayarı zorlar mı ya da yavaşlatır mı?

Python veya C dilleri ile başlayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı