Yazılım şirketine uzun dönem staja girmek için laptop gerekir mi?

Maliyetten kaçınmak için insanların gerekli malzemeleri vermemeleri ihtimalini öngörebiliyorum. Ancak aynı zaman bu şirketin karakteri hakkında da bir mesaj veriyor bence. Profesyonellik eksikliğini gösteriyor. Ben işveren olsam, ki olmayı da düşünüyorum ilerleyen zamanlarda, böyle davranmam.

Karar senin kararın. İstersen kendi bilgisayarı al, istersen de bu tür yerlerde staj yapmayı reddet. İş konularında genelde esnek değilimdir ben. O yüzden fikirlerim taraflı olabilir.
Trde teknoloji fiyatları çok yüksek tabi ve orası startup şirketti yani bir şey de diyemiyorum

Maliyetten kaçınmak için insanların gerekli malzemeleri vermemeleri ihtimalini öngörebiliyorum. Ancak aynı zaman bu şirketin karakteri hakkında da bir mesaj veriyor bence. Profesyonellik eksikliğini gösteriyor. Ben işveren olsam, ki olmayı da düşünüyorum ilerleyen zamanlarda, böyle davranmam.

Karar senin kararın. İstersen kendi bilgisayarı al, istersen de bu tür yerlerde staj yapmayı reddet. İş konularında genelde esnek değilimdir ben. O yüzden fikirlerim taraflı olabilir.
Yeni mezun olacak belki de yeni üniversiteye başlamış biri olarak düşündüğünde staj yapmayı reddetmesi saçma olur çünkü ülkemizdeki işyerlerinde ne kadar tecrübe mezuniyet aradıklarını biliyoruz çoğu firma stajyere bile sıcak bakmıyor mezun olmadan önce olabildiğince uzun süre staj yaparak iş hayatında olduğunu cv sine eklediğinde bu mezun olduğunda iş bulmasını kolaylaştırır.

Yeni mezun olacak belki de yeni üniversiteye başlamış biri olarak düşündüğünde staj yapmayı reddetmesi saçma olur çünkü ülkemizdeki işyerlerinde ne kadar tecrübe mezuniyet aradıklarını biliyoruz çoğu firma stajyere bile sıcak bakmıyor mezun olmadan önce olabildiğince uzun süre staj yaparak iş hayatında olduğunu cv sine eklediğinde bu mezun olduğunda iş bulmasını kolaylaştırır.
Doğru ancak sömürü mantalitesinin kapılarını aralıyor böyle bir düşünce biçimi. Çalışanlar olarak duruşumuz olmalı.

Doğru ancak sömürü mantalitesinin kapılarını aralıyor böyle bir düşünce biçimi. Çalışanlar olarak duruşumuz olmalı.

Şu anda ben aynı şeyi yapabilirim veya aynı şeyi sen yapabilirsin ama konu sahibi arkadaşımız daha bir çalışan değil öğrenci stajyer mezun olana kadar dayanabilmesi lazım :)

Ben pc vermezseniz çalışmam dersem dışarda çok çalışacak adam ver diyip gönderirler bence :) linkedin'den bulacağım şirketi orada daha seviyeli insanlar var gibi

Ben PC vermezseniz çalışmam dersem dışarıda çok çalışacak adam ver deyip gönderirler bence :) LinkedIn'den bulacağım şirketi orada daha seviyeli insanlar var gibi

Sana tavsiyem gelişime açık istekli olduğunu güzel bir şekilde belirtmen ardından fakat bilgisayarım olmadığı için bunu kendim yapamıyorum diyerek görüşme yapman. Eğer gerçekten gelişime istekli isen bunu firmaya gösterebilirsen görüşmede büyük ihtimalle sana yardımcı olacaklardır :) Fakat startup firmalarında isteselerde olamayabilirler buna maddi açıdan startup firmalarının kendilerinin zor durumda olduğundandır :)

22 yaşında ktü'de istatistik ve bilgisayar bilimleri okuyacağım. Okuldan kalan zamanlarda front end'de gelişmek için işe girmek istiyorum. Yaşım sıkıntı olur mu sizce?

Kesinlikle ve kesinle hayır hiçbir zaman hiçbir konuda öğrenmenin yaşı olmaz
Trabzon'da okuldan sonra çalışabileceğim yazılım şirketi bulabilirsem çok iyi olur da ben biraz karamsar kaldım öncesinde de bilgisayar programcılığı okumuştum. Acaba mühendislik okumuyorum diye sıkıntı olur mu, endişelendim.

Trabzon'da okuldan sonra çalışabileceğim yazılım şirketi bulabilirsem çok iyi olur da ben biraz karamsar kaldım öncesinde de bilgisayar programcılığı okumuştum. Acaba mühendislik okumuyorum diye sıkıntı olur mu, endişelendim.
Resmi bir çalışan olarak girmek istiyorsan okul saatleri yüzünden olumlu bakmayabilirler fakat part time olarak olumlu bakabilecek firmalar var

Geri
Yukarı