Yazılıma başlamadan önce düşünülmesi gerekenler nelerdir?

Bu süreç hiç de kolay olmayacak. Kodlar bı anda vahiy inmeyecek. Syntaxlari öğrendikten sonra problem kurarken veya çözerken zorlanacaksınız, normaldir alıştıkça sorun çözülecek. Daldan dala atlama, hiçbirini öğrenemezsin aksi takdirde. Bence C ile başla.

Hangi alan üzerinde ne yapacağına karar vermek ve kendini tanıman. Meslek lisesi bilişim bölümü 10.sınıf C# bilip masaütü kodlama yapacaktım. (hocam sağ olsun çok iyi biriydi buradan saygılarımı gönderiyorum). Üniversite 1 internet programcılığı ve ön lisans mezuniyet ödevim hastane otomasyon ödevi ile Full- stack developer olmaya karar verdim. Şimdilik Front-End için uğraşıyorum. CSS flexbox kavramını ve responsive yapmayı öğrendim.
İkincisi yapamıyorum diye hemen pes etmemek.

Hangi alan üzerinde ne yapacağına karar vermek ve kendini tanıman. Meslek lisesi bilişim bölümü 10.sınıf C# bilip masaütü kodlama yapacaktım. (hocam sağ olsun çok iyi biriydi buradan saygılarımı gönderiyorum). Üniversite 1 internet programcılığı ve ön lisans mezuniyet ödevim hastane otomasyon ödevi ile Full- stacak developer olmaya karar verdim. Şimdilik Front-End için uğraşıyorum. CSS flexbox kavramını ve responsive yapmayı öğrendim.
Full stack kafada saç bırakmaz. Kolay gelsin.

Alan seçiminden sonra öğrenilen dilin kütüphanelerini de öğrenmek ve güncel kütüphaneleri takip etmek.

Kesinlikle yabancı dil öğrenmek, en azından kütüphaneleri ve yenilikleri takip edecek yeterlilikte olmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı