Yazılıma nasıl başlanır?

Eğlence için Python ama iş olarak diyorsan konuyu biraz daha açmak gerekir. Dillerin seviyeleri, kullanım alanları ve derleyici, yorumlama programları var.

İş mi? Eğlence mi?

Devam etmeyeceksin. Biliyorum. O yüzden bizimde vaktimizi çalma.
Öncelikle sizin vaktinizi çalan biri yok. Ben burada sadece yardım istedim, ve yardım etmek zorunda değilsin. Madem çok değerli vaktin var, başka yerlerde kullanabilirsin.
C# - Visual Studio.
Öncelikle düşünceni bir sorgulamanı istiyorum. Eğer ki bunu gerçekten öğrenmek istiyorsan başla. Sen bile emin değilsen başlama. Eğer ki oyun programlamak istiyorsan C# senin için uygundur. IDE olarak Visual Studio kullanmanı tavsiye ederim. Öğrenmeye ise ilk olarak algoritmadan başla yoksa karışıklık yaşarsın. Sonrasında da YouTube ve Udemy gibi yerlerden kurslar edinerek konuları pekiştir. Sonrasında Github gibi yerlerden edindiğin bilgiler sayesinde yavaştan kod yazmaya başlayabilirsin.
Teşekkür ederim.
Basit oyunlar için Python öneririm.
Yeni başlayan bir kişiye Python önermeyin.
Hocam C artık eskimeye başlayan bir dil ve kullanımı oldukça zor. Bence bundan başlamamalı.
Yorumlarınız için teşekkürler, ilk olarak algoritma öğrenerek sonra C# dilini öğreneceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı