Yazılıma nasıl başlanır?

Mustea

Decapat
Daha fazla  
Yazılım öğrenip ufak işler yapmak istiyorum. Bu konuda kendimi geliştirip kendi paramı kazanmayı düşünüyorum. Yazılıma nereden başlanılmalı, nasıl devam ettirilmeli ve nereden öğrenmeliyim? Ücretli ücretsiz fark etmez (çok yüksek fiyatlar olmazsa iyi olur).

Önce ne yapacağını belirlemen lazım. Buna göre hangi dilleri öğrenmen gerektiğini biliyorsan. İngilizcen varsa yabancı kaynaklardan yararlanabilirsin.

Bana sorarsan ilk önce kendini geliştireceğin, keyif alabileceğin alanı seç, web, masasüstü app, oyun, siber güvenlik vb. gibi şeyler, ona göre öğreneceğin dilleri seçebilirsin. Kendini projeler yaparak geliştirebilirsin, artı olarak araştırmayı öğren, ingilizce gibi kaynaklara açık ol.

Siber güvenlik veya web düşünüyorum. İlk başta hangisi daha kolay olur sizlere danışmak isterim web başlamak daha mantıklı gibime geldi.

Neden böyle dediniz acaba?

1 milyon istihdam sitesin de ücretsiz udemy dersleri var hemde belge veriyorlar bak derim.

Ek olarak buna karşı çıkan olabilir ama can değeri takip et değerli bir insan. Bu konuda görüşleri var YouTube de bakabilirsiniz nereden başlanır vs.

Siber güvenlik veya web düşünüyorum. İlk başta hangisi daha kolay olur sizlere danışmak isterim web başlamak daha mantıklı gibime geldi.

Aslında kolaylığı yerine istediğiniz bölüme gitmek daha mantıklı ki bana kolaylığı kişiden kişiye değişir gibi geliyor. Benden çok daha fazla bu konularda bilgili kişiler var, onlar yazarsa daha iyi olur sanırım.

@Mustea, hocam ayrıca bu tür bir sürü konu var, onlara da bakmanızı önerebilirim. @Karokan54, hocam sizde bu tarz bir sürü konu var diye mi böyle dediniz? :D

Son düzenleme:
Aslında kolaylığı yerine istediğiniz bölüme gitmek daha mantıklı ki bana kolaylığı kişiden kişiye değişir gibi geliyor. Benden çok daha fazla bu konularda bilgili kişiler var, onlar yazarsa daha iyi olur sanırım.
Tabiki de istediğin sevdiğin bölümden ilerlemek daha mantıklı sadece benim hiç bilgim olmadığı için sadece yazılıma giriş yapıp en azından bi kaç kod yazıp işi öğrenmek istiyorum. Web'den başlamayı da düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı