Yazılıma nasıl başlanır?

Hocam öncelikle hangi alanda uzmanlaşmak istediğinize karar vermelisiniz. Bu konuda bir karara vardığınız zamanda ise o alanda kullanılan dilleri araştırın. O alandaki herhangi bir dil ile başlayabilirsiniz. Tabii bunlardan önce algoritma öğrenmeniz gerek.

Böyle bir cevap vermek çok yanlış ve saçma. Yazılıma hangi dil ile başlanmalı diye bir şey yoktur. Hadi bunları geçtim belki adam web konusunda ilerlemek istemiyor?

Oda doğru ama web konusunda ilerlicekse kesinlikle HTML ve CSS gerek.

İlk önce alanları araştır. Kendine uygun olan bir alan seç. O alanda kullanılan dilleri araştır ve yol haritanı çiz. Rastgele HTM-CSS ile başlayın veya Python ile başlayın diyenleri de dinlemeyin bir şey bildikleri yok.

@ahmet_kıran @zentavision hocalarım kusura bakmayın dün cevap veremedim aklımda bir bölüm yok hangi bölüm daha çok dal içeriyorsa ve başlangıç için uygunsa ona yönelebilirim eğer alan seç derseniz robotik kodlama bölümünden ilerlemeyi tercih ederim en azından tecrübeye sahip olduğum için.

robotik kodlama bölümünden ilerlemeyi tercih ederim
Python ile başla bol bol algoritma çalış.Algoritma kısmına bi daha çalış.Sonra algoritma çalışırken web vs modüllerine bakmadan bi daha algoritma çalış.Sonra algoritma ile birlikte Robotik kodlama modülleriyle ilgilen.

Öncelikle bir konu ile alakalı araştırma yapma yeteneği edinerek işe başlayabilirsin. Milyon tane konu açıldı ve cevap verildi. Ama hangi dil diye soruyorsan C# güzel olacaktır. Pyhton, Java gibi dillerde başlangıç için uygundur.

@ahmet_kıran @zentavision hocalarım kusura bakmayın dün cevap veremedim aklımda bir bölüm yok hangi bölüm daha çok dal içeriyorsa ve başlangıç için uygunsa ona yönelebilirim eğer alan seç derseniz robotik kodlama bölümünden ilerlemeyi tercih ederim en azından tecrübeye sahip olduğum için.
O zaman siz bir Python'dan başlayın derim hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı