Yazılıma nasıl ve ne zaman başlanmalı?

Mertpesdere

Centipat
Şu anda lise 2. Sınıftayım yazılım mühendisliği okumak istiyorum fakat şu anda hakim oldugum bir yazılım dili yok, daha önceden HTML ve CSS'e ufak bir giriş yapmıştım.

Üniversiteye gecmeyi beklemeden yazılım dili öğrenmeli miyim yoksa yazılım bölümünü kazandıktan sonra mı öğrenmeliyim?

Şimdiden başlamalıysam hangi yazılım dilini önerirsiniz başlangıç icin? (Windows programı kodlamak için.)

Şimdiden teşekkür ederim.

Algoritma oluşturma yeteneğini matematik ışığında geliştirmelisin kodlamayı herkes yapıyor artık önemli kısım algoritma, çözüme giden yolu nasıl oluşturacağını bilmeden sadece programmer olursun sonuçta kodlar derleyici açtığında direk aklına gelmeyecek.
Algoritma oluşturma yeteneğini nasıl geliştirebiliriz?

Şu anda lise 2. Sınıftayım yazılım mühendisliği okumak istiyorum fakat şu anda hakim oldugum bir yazılım dili yok, daha önceden HTML ve CSS'e ufak bir giriş yapmıştım.

Üniversiteye gecmeyi beklemeden yazılım dili öğrenmeli miyim yoksa yazılım bölümünü kazandıktan sonra mı öğrenmeliyim?

Şimdiden başlamalıysam hangi yazılım dilini önerirsiniz başlangıç icin? (Windows programı kodlamak için.)

Şimdiden teşekkür ederim.
C# ve XAML ile bütünleşik başlayın. Böylece front end back end gibi gerçekçi kavramlara da yakın olursunuz. Örnek olarak;
Masaüstü seviyorsanız WPF (C# + XAML)
Mobil seviyorsanız Xamarin (C# + XAML)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı