Yazılıma nasıl ve ne zaman başlanmalı?

Mertpesdere

Centipat
Şu anda lise 2. Sınıftayım yazılım mühendisliği okumak istiyorum fakat şu anda hakim oldugum bir yazılım dili yok, daha önceden HTML ve CSS'e ufak bir giriş yapmıştım.

Üniversiteye gecmeyi beklemeden yazılım dili öğrenmeli miyim yoksa yazılım bölümünü kazandıktan sonra mı öğrenmeliyim?

Şimdiden başlamalıysam hangi yazılım dilini önerirsiniz başlangıç icin? (Windows programı kodlamak için.)

Şimdiden teşekkür ederim.

Peki öbür dillerden ne farkı var tam olarak anlatabilir misin? Ya da ne kolaylığı var?
Algoritma mantığını öğrenerek sözel olarak başla, kavradığında programlamaya geç. C temeldir. Öbür diller başlangıç seviyesi için biraz ağır kalabilir. Temeli C ile atmanı öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapay zeka veya windows programlari izin kodlama dusunuyorum aslinda ilgimi bunlar çekti diyebilirim bu arada tavsiyeler icin tesekkur ederim.

Teşekkür ederim tavsiye icin biraz arastiririm
Yapay zeka istiyorsan olayın matematik ve algoritma kısmına da çalışman gerekli. (Gerçi her konuda böyle değil mi?) Yapay zekada yapay sinir ağlarına bakmanızı öneririm tabi önce bu algoritmaları yazabileceğiniz bir dili basic seviyede öğrendikten sonra uygun kitabı bulunuz. Mesela ben java öğrenmiştim. Bu yüzden java artifical neural network diye bir kitaba başlamıştım.
Sizde nette (libgen gibi sitelerde) böyle kitapları bulabilirsiniz. Bu arada sadece kod çalışmamanızı da öneririm. Aksi halde proglamacidan öteye geçemezsiniz. Algoritmayı yazdıktan sonra kod gelir zaten.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı