Yazılıma nasıl ve ne zaman başlanmalı?

Mertpesdere

Centipat
Şu anda lise 2. Sınıftayım yazılım mühendisliği okumak istiyorum fakat şu anda hakim oldugum bir yazılım dili yok, daha önceden HTML ve CSS'e ufak bir giriş yapmıştım.

Üniversiteye gecmeyi beklemeden yazılım dili öğrenmeli miyim yoksa yazılım bölümünü kazandıktan sonra mı öğrenmeliyim?

Şimdiden başlamalıysam hangi yazılım dilini önerirsiniz başlangıç icin? (Windows programı kodlamak için.)

Şimdiden teşekkür ederim.

Ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi olacaktır. Üniversiteye geçtiğinizde bazı şeylere aşina olursunuz ve yabancılık çekmezsiniz. Öncelikle algoritma konusunu araştırın. Yazılım dili için bir çok farklı yorum gelebilir, diller hakkında araştırma yaparak buna siz karar verin. Öğrenmek için internette birçok kaynak var, araştırma yapın ve projeler yapmaya çalışın. Ne kadar çok uygulamalı olarak uğraşırsanız o kadar iyi öğrenirsiniz.

Ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi olacaktır. Üniversiteye geçtiğinizde bazı şeylere aşina olursunuz ve yabancılık çekmezsiniz. Öncelikle algoritma konusunu araştırın. Yazılım dili için bir çok farklı yorum gelebilir, diller hakkında araştırma yaparak buna siz karar verin. Öğrenmek için internette birçok kaynak var, araştırma yapın ve projeler yapmaya çalışın. Ne kadar çok uygulamalı olarak uğraşırsanız o kadar iyi öğrenirsiniz.
Teşekkür ederim tavsiye için
Kitaptan dil öğrenmeyi saçma buluyorum ama şunu belirtmeliyim dil hakkında kitap okumadım. Bu kaynağı satın almıştım ben ve gayet memnunum. 28 TL.
Teşekkürler tavsiyeler için

Dostum sana tavsiyem İngilizce'n iyi değilse türkçe örneği ve kaynağı bol bir dil seçmen C# bu konuda çok müzdarip ve yazılım mühendisi olmak istediğini belirtmişsin. Güzel! Ama yazılımda dal çok uzmanlık alanı desen milyonlarca bunun bir araştırmasını yapıp ona gere uzmanlaşmak istedğin alana göre bir dil seçip orada uzmanlaşmanı öneririm.

Örndeğin Web Tasarımı konusunda uzmanlaşacaksan Html ,css,
java-script gibi konularda uzmanlaş

Ama ben veri bilimci olucam falan diyorsan python en iyi başlangıç yoludur.

Unutma herşeyi ben yapacağım dersen hiçbir şey yapamazsın.

Arduino ile başlayabilirsiniz bence. Sanal olarak yaptıklarınızı görmektense, sanalda yapıp fizikselde nasıl olduğunu anlarsınız. İf-else yapıları için Arduino çok iyidir. Ayrıca adresleme içinde.

Dostum sana tavsiyem İngilizce'n iyi değilse türkçe örneği ve kaynağı bol bir dil seçmen C# bu konuda çok müzdarip ve yazılım mühendisi olmak istediğini belirtmişsin. Güzel! Ama yazılımda dal çok uzmanlık alanı desen milyonlarca bunun bir araştırmasını yapıp ona gere uzmanlaşmak istedğin alana göre bir dil seçip orada uzmanlaşmanı öneririm.

Örndeğin Web Tasarımı konusunda uzmanlaşacaksan Html ,css,
java-script gibi konularda uzmanlaş

Ama ben veri bilimci olucam falan diyorsan python en iyi başlangıç yoludur.

Unutma herşeyi ben yapacağım dersen hiçbir şey yapamazsın.
Yapay zeka veya windows programlari izin kodlama dusunuyorum aslinda ilgimi bunlar çekti diyebilirim bu arada tavsiyeler icin tesekkur ederim.
Arduino ile başlayabilirsiniz bence. Sanal olarak yaptıklarınızı görmektense, sanalda yapıp fizikselde nasıl olduğunu anlarsınız. İf-else yapıları için Arduino çok iyidir. Ayrıca adresleme içinde.
Teşekkür ederim tavsiye icin biraz arastiririm

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı