Yazılıma nereden başlamalıyım?

Evin temeli olarak ben Python öğren derim. Yani anlaması ciddi anlamda basit. C de denedim C++ de denedim, PHP denedim fakat en kolayı python dedim. Temel olmadan ev atılmıyor. Benim açımdan Python öğrenilmesi en kolay dil.

Python önermiş bir kaç kişi bende öneriyorum aslındada yazmaya tırsıyorum biraz python önerince hemen 15 kişi toplanıp " NE PYTHONU KARDEŞIM EĞHĞE" felan yapan tipler geliyor.

Python ile başlamanı öneririm. Yeni başlayanların genelinin tercih ettiği bir yazılım dili. Daha çok, kolay bir yazılım dili olmasıyla öne çıkar. Böylelikle yazılıma yeni başlayanlar hiç zorlanmadan ilk adımı atmış olur. Dünyada en çok tercih edilen ve para bakımından da kazancı oldukça fazla olan bir yazılım dili. Daha sonra c veya c++ ile devam edebilirsin.

Python ile başlamanı öneririm. Yeni başlayanların genelinin tercih ettiği bir yazılım dili. Daha çok, kolay bir yazılım dili olmasıyla öne çıkar. Böylelikle yazılıma yeni başlayanlar hiç zorlanmadan ilk adımı atmış olur. Dünyada en çok tercih edilen ve para bakımından da kazancı oldukça fazla olan bir yazılım dili. Daha sonra c veya c++ ile devam edebilirsin.
Evin temeli olarak ben Python öğren derim. Yani anlaması ciddi anlamda basit. C de denedim C++ de denedim, PHP denedim fakat en kolayı python dedim. Temel olmadan ev atılmıyor. Benim açımdan Python öğrenilmesi en kolay dil.
Peki o zaman Python ile başlayacağım. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Başla yeter nereden başladığının önemi yok. Ben Angela yu nun udemy deki web geliştirme kurşunu öneririm. Öğrenmek istemiyosan bile al bence 60 lira genelde kurs tek yazılım üzerine değil hayat dersleride veriyor.

Dev C++ öğretiyor diye biliyorum.
Öyle bir dil yok. Dev C++, C++ yazmanıza olanak sağlayan bir program(IDE denmeyecek kadar basit bir program.).

C programlama dilinden mi başlayayım yoksa Python lamı başlamalıyım.
Bilgisayar programcılığına gideceğim için ön hazırlık yapmak istiyorum.
Önemli olan bir proje çıkarabilmek. Onun dışında hangi dil ile başladığının önemi yok.

Örneğin bozuk bir bisiklet var. Bu bisikleti istersen tornavida ile tamir et istersen İngiliz anahtarı ile. Bu bisikletin ve hasarın türüne, boyutuna vs. gibi etkenler ile değişebilir.

Hangi alanda çalışmak istiyorsun?

Python önermiş bir kaç kişi bende öneriyorum aslındada yazmaya tırsıyorum biraz python önerince hemen 15 kişi toplanıp " NE PYTHONU KARDEŞIM EĞHĞE" felan yapan tipler geliyor.
Çünkü bir dilin fanı olunca olmuyor işte. Python ilk başlarda iyi, hoş, basit ama ilerisi öyle değil işte, değil. Karşıdakine ne olursa olsun Python önermekle olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı