Yazılıma nereden başlamalıyım?

Algoritma öğrenilmeli bence ilk.

Algoritma ne öğretir;
  • İşlemleri (aritmetik, mantık işlemleri)
  • Karşılaştırma yapmayı
  • Döngüler kurmayı
  • Bir problemin çözüm adımlarını sıralamayı ve adım sıralamasını da şekillendirmeyi
öğretir.

Sonra Java dili öğrenmeni öneririm. Java ile bir çok şey yapılabilir.

Arkadaşlar başta algoritma öğreneceğim sonra Python sonra CSS HTML JS ya da C# C C++

Bu şekilde mi ilerlemeliyim.

Python ile hesap makinesi yaparak başla.

Tamamdır yapacağım sözüm olsun.

Download Python buradan mı indirmeliyim.

Python ile C# bağlantılı mı çünkü kimse Python'dan bahsetmiyor yardımcı olur musunuz rahatsız ettim tekrardan kusura bakmayın.

@siriius Hocam,

Bu yanıta karşı neden tavrınız kötü?
Yanlış bir önerme çünkü hocam. Python'ın başı kolay olabilir ama sonrasında tonlarca kütüphane ve sistem var. Instagram üzerindeki saçma print karşılaştırmalarından ibaret değil Python. Ayrıca başlangıç için C++ tarzı bir dilden başlamak hem algoritma kısmında hemde sonraki zamanda dilleri öğrenirken rahatlık sağlayacaktır.

Yanlış bir önerme çünkü hocam. Python'ın başı kolay olabilir ama sonrasında tonlarca kütüphane ve sistem var. Instagram üzerindeki saçma print karşılaştırmalarından ibaret değil Python. Ayrıca başlangıç için C++ tarzı bir dilden başlamak hem algoritma kısmında hem de sonraki zamanda dilleri öğrenirken rahatlık sağlayacaktır.

C++ çok zor diyorlar ama benim çok fazla boş vaktim var ve çok küçük yaştan beri bilgisayar kullanıyorum eğer C++dan başlamak mantıklıysa ondan başlayayım.

Sonuç olarak yazılımı para kazanmak için öğreniyoruz Python'u öğrenip hiçbir işime yaramazsa kötü olur.

C++ çok zor diyorlar ama benim çok fazla boş vaktim var ve çok küçük yaştan beri bilgisayar kullanıyorum eğer C++dan başlamak mantıklıysa ondan başlayayım.

Sonuç olarak yazılımı para kazanmak için öğreniyoruz Python'u öğrenip hiçbir işime yaramazsa kötü olur.
Hocam hangi alanda ilerlemek istiyorsunuz? İlk öncelikle buna karar vermelisiniz. Çok zor falan değil hocam. Halledilebilir bir şey.

Peki neyle başlasın HTML CSS öğrendi diyelim en zoru olanlardan Java mı öğrensin.
Kime göre en zoru?

Yeni konular

Geri
Yukarı