Yazılıma nereden başlamalıyım?

theumtkyd

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. İleride yazılım ile ilgili bir iş yapmak istiyorum. Şu andan itibaren öğrenmek istiyorum. Yaşım 13. Nereden, nasıl başlamalıyım?

Ayrıca yazılım ile ilgili bir geçmişim yok. Sadece 5. sınıfta bilişim hocası kodristen bir şeyler yaptırmıştı o kadar.

Arkadaşlar selam. İleride yazılım ile ilgili bir iş yapmak istiyorum. Şu andan itibaren öğrenmek istiyorum. Yaşım 13. Nereden, nasıl başlamalıyım?

Ayrıca yazılım ile ilgili bir geçmişim yok. Sadece 5. sınıfta bilişim hocası kodristen bir şeyler yaptırmıştı o kadar.
C programlama dili deneyebilirsin, biraz zor ama.

Yazılıma başlamak için öncelikle hangi alanda ilerlemek istediğinize karar verin ve o alanda temel bir programlama dilini öğrenmeye başlayın. Ardından, uygulama geliştirme, veri bilimi, web geliştirme gibi alanlara yönelerek kendinizi geliştirin. İnternet üzerindeki ücretsiz kaynaklar ve çevrimiçi kurslar ile bu süreci kolayca başlatabilirsiniz.

Arkadaşlar selam. İleride yazılım ile ilgili bir iş yapmak istiyorum. Şu andan itibaren öğrenmek istiyorum. Yaşım 13. nereden, nasıl başlamalıyım?

Başlangıcı halletmiş ancak daha ilerleyememiş birisi olarak söyleyeyim ilk olarak Python ile başla sonra yönelmek istediğin alana göre seçim yaparsın.

Geri
Yukarı