Yazılıma Nereden Başlanır?

Html ve php öğren önce. Algoritma mantığı ve neden kullanıldığını anlamak için mantıklı olur. Hatta excel ve access öğrenerek de temeli atabilirsin. Kodlama işine daha sonra geçmek bana göre daha iyi. Çünkü basit kodları alıp kendine göre değiştirebilirsin. Sıfırdan yazacaksan da bir çok konuyu halledebilirsin. Oturup saatlerce kod yazılacak bir projen olursa o zaman tabii ki her şeyi öğrenmek gerekiyor.

Hangi dille başladığınızın bir önemi yok. Önemli olan programlamayı öğrenmek. İleride bir dil öğrenmeniz gerekirse öğrenirsiniz.

Assembly ile başlaman güzel olur.
Buraya bu Assembly mesajlarını ne amaçla, neyi düşünerek yazıyorsunuz çok merak ediyorum.

HTML, CSS ve C# dan başlasam ileride zorlanır mıyım?
HTML ve CSS programlama dili değil.

Python söz dizimi olarak basit. Örneğin bir şey yazdırmak Python'da tek satır ile, C#'da 3 satır ile. Ve C#'ta sürekli '' ; ve { }'' karakterlerini kullanıyorsun. Python'da yok öyle bir şey.
Kişisel bir görüş ancak ben Python'ın söz dizimini beğenmiyorum açıkçası, kullanışlı gelmiyor. Fazladan 2 satır olması bir dezavantaj değil, aksine yeri geliyor kolaylık ve/veya avantaj sağlıyor bunlar.

Technopat Sosyal > Programlama'ya girin. Sayfaları biraz karıştırın. İnan bana, bu konu günlük açıldığından dolayı birçok mesajla karşılaşacaksın. Oradan da cevabı bulursun herhalde.

Hangi dille başladığınızın bir önemi yok. Önemli olan programlamayı öğrenmek. İleride bir dil öğrenmeniz gerekirse öğrenirsiniz.

Buraya bu Assembly mesajlarını ne amaçla, neyi düşünerek yazıyorsunuz çok merak ediyorum.

HTML ve CSS programlama dili değil.

Kişisel bir görüş ancak ben Python'ın söz dizimini beğenmiyorum açıkçası, kullanışlı gelmiyor. Fazladan 2 satır olması bir dezavantaj değil, aksine yeri geliyor kolaylık ve/veya avantaj sağlıyor bunlar.
Temeli sağlam olsun hocam.

Azərbaycandan salamlar
Mənim 16 yaşım var
İstanbul və ya Ankarada mənə tercih ede bileceyiniz
yazılım kursları var mı?
Bitirdikdən sonra iş bula bileceyim Fiyatı yüksek olmasın
🇹🇷🇹🇷🇦🇿🇦🇿

Son düzenleyen: Moderatör:
Assembly ile başlaman güzel olur.

-Komutanım düşman geliyor.

-Tabancayı al asker.

-Ama komutanım, karşı taraf ağır silahlarla geliyor.

6 senelik yazılımcının bir sözü:

"Uzun zamandır C, C++ ve Java üzerinde kendimi geliştiriyordum. Ben pek öğrenirken zorlanan birisi değilim ama Assembly'ye başlayınca tökezledim. Ama çok şükür artık rampayi aştım."

Bence gayet anlaşılır.🙃 Başlangıç için hiç de iyi bir seçim değil.

Geri
Yukarı