Yazılıma nereden başlanmalı?

Biliyorum daha 30 dakika önce açılmıştır. Ama benim sorum farklı. Şimdi gidip o konuya yazsaydım gidip yeni konu aç diyecektiniz. Yani boş boş kızgın atmayın. Gelecekte işime yarar ve hobi olarak yapmayı planlıyorum. Sorum şu ben cidden bilmiyorum. Yani yazılımı hangi programlarla yapacağım? İngilizce çok mu gerekli? Günde ne kadar çalışmak yeterlidir? Ve bir Youtube kanalı önerir misiniz yazılım ile ilgili? Bu soruları cevaplarsanız sevinirim :)
Neden konum onaylanmadı?
Hocam başlangıç için HTML/CSS'ten başlayabilirsiniz eğer işleri büyütmek isterseniz:

Büyük ihtimalle Python ile başlayacağım. Ama hala bu yazılımı nerede yapacağımı bulamadım yani hangi program ile.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(lisp (en iyi baslangic)(dilidir)))
Ayrica soyle inanilmaz detaylandirilmis bir baslangic chart'i da var, 20 senelik.
HTML PROGRAMLAMA DILI HARICINDE BIR SEY DUSUNENLER IRDELEYEBILIR.
ltr.jpg

Dostlar şimdi ben konuyu biraz daha anladım. Python, VS Code, ve Python uzantısını kurdum. Etkileşimli modu başlattım, tek seferde bir kod satırı çalıştırdım. Herşey tamam.
resim_2021-01-18_154039.png

Şuan böyle. Artık çalışmaya ve öğrenmeye başlayabilir miyim? Başka yapacaklar var mı?

Edit:
resim_2021-01-18_154806.png

Böyle denemeye çalıştım ama olmadı? Nerede yanlış yapmış olabilirim?

Dostlar şimdi ben konuyu biraz daha anladım. Python, VS Code, ve Python uzantısını kurdum. Etkileşimli modu başlattım, tek seferde bir kod satırı çalıştırdım. Herşey tamam.
Eki Görüntüle 841687
Şuan böyle. Artık çalışmaya ve öğrenmeye başlayabilir miyim? Başka yapacaklar var mı?

Edit: Eki Görüntüle 841694
Böyle denemeye çalıştım ama olmadı? Nerede yanlış yapmış olabilirim?
Python.exe yazmayacaksın.

Bence dil öğrenmeden önce sağlam bir temel atmak en mantıklısı. Temeli sağlam attıktan sonra Python ile başlanabilir. Aslında hangi amaç için öğreneceğiniz de önemli. Mesela Unity, UE ile oyun yapmak isteyen birine Python önermek saçma olur.

Geri
Yukarı