Yazılıma nereden başlanmalı?

@Vegas 'ın dediği gibi yanlış yapmışım. Düzelttim. Ama şimdide "python bulunamadı" hatası veriyor.
Dosyada gösterdiğim gibi. Bir yanlış yapıyorum düzeltiyorum üstüne başka yanlış yapıyorum. Neyse olacak bu kadar.

@Guthwine
@Reis_Ndombele
@migration
@Arch or Not

Bu hatanın çözümünü bulabilir misiniz?
C:\python\ diskinde arıyor yazdığınız kodu,sağ üstte belirttiğim yere basın çalışacaktır.
alternatif ise cmd'yi açın,eğer yazıp ve kaydettiğiniz kod masaüstündeyse,
> cd desktop
> python dosyaadi.py

1610980058178.png

C:\python\ diskinde arıyor yazdığınız kodu,sağ üstte belirttiğim yere basın çalışacaktır.
alternatif ise cmd'yi açın,eğer yazıp ve kaydettiğiniz kod masaüstündeyse,
> cd desktop
> python dosyaadi.py

Eki Görüntüle 841879
Hocam ilk dediğiniz oldu. Ama enter'a basınca nedense Python hatası veriyor. Yani artık ben o gösterdiğiniz yerden mi yapacağım? Siz söylemeden önce herşeyi sildim. Dosyada verdiğim gibi D klasörüne kurdum belki düzelir diye. O enter a basınca hata veriyor ya onu düzeltme şansımız var mı?

Dosya Ekleri

• resim_2021-01-18_175550.png
    resim_2021-01-18_175550.png
    46,3 KB · Görüntüleme: 33
Tam anlayamadım nerede enter'a basınca hata veriyor?
Hocam tam olarak şöyle;
1..png

Bunu yazıyorum ve yeni terminal oluşturuyorum.
2..png

Ve Python dosyasında olduğu için Phthon test.py yazıyorum normalde Hello World demesi lazım yanlışmı yapıyorum?
3..png

Ve en son Hello World! diyeceğine Python bulunamadı diyor. Hata veriyor. Ama sizin dediğiniz yerden yapınca hata vermiyor. Ama enter ile yapınca Python bulunamadı diyor. Bunu nasıl düzeltirim ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Adam burada bundan bahsediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı