Yazılıma nereden başlanmalı?

225491

Hectopat
Daha fazla  
Malum lise giriş sınavım vardı. Sınavım bitti artı, k oyun oynamak gezmekten başka bir şey yapmıyorum yani kısacası hedefsiz kaldım. Hedefim olmayınca çok sıkılıyorum, bilgisayarlar ile aram iyidir ancak yazılım hakkında hiçbir bilgim yok. Bu yaz yazılım konusunda ilerlemek istiyorum, nereden başlamalıyım hiçbir bilgim yok. Yardımcı olursanız mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
C# ile başla.

Hocam C, C++ ve C# farkı nedir bende yazılım öğrenmek istiyorumda.

Yazılım hakkında hiç bilginiz yoksa C ağır kaçar başta Small Basic, Python ya da JavaScript deneyin. Small basic en basit olan dildir. Yaptıkları bir nebze kısıtlıdır. Ama Python ve JavaScript ile neredeyse her şeyi yapabilirsiniz. Bu siteden ücretsiz bir şekilde bir sürü dil öğrenebilirsiniz.

Endüstri Mühendisliği 1. sınıfım. Sizce temel düzeyde kendimi tatmin etmek için yazılım anlamında neyden başlamalıyım temel olarak?
14 yaşındayım. Yazılım Mühendisi olmak istiyorum, yazılıma hangi yazılım dili ile başlamalıyım?
Ben kodlama öğrenmek istiyorum ama nereden ne yapmam lazım tam emin olamadım. Hangi dille başlamalıyım?
Ben lise 1 Öğrencisiyim ve bilgisayar ve yazılıma büyük ilgim var.

Zayıf bir bilgisayarım var. Yazılımı hiç ama hiç bilmeyen, sıfırdan başlatacak:

Kitap, web sitesi, kanal önerilerinizi bekliyorum.

Phyton, C, C++, Java hangisiyle başlayayım?
Selamlar arkadaşlar. 2020 yılında kendime bazı hedefler koydum ve bunlardan birisi de yazılım öğrenmek. Lise 1 öğrencisiyim. Okul konusunda sıkıntım yok. Notlarım çok iyi ve günde bu işe ayırabilecek 2 saat civarı vaktim rahat var. İleri de de yazılım mühendisi veya benzeri bir şey olmak istiyorum ama hiçbir bilgim yok. Yaklaşık 5 yıldır sadece bana ait bir laptopum var. YouTube'de bol bol bilgisayar hakkında donanım olarak videolar izledim ama yazılım hakkında hiçbir bilgim yok. Bu işe nereden başlamalıyım? Başlangıçta işimi görebilecek YouTube serileri var mıdır? Şimdiki bilgisayarım bu iş için yeterli mi?
Lenovo İdeaPad 310:
4x4 2400MHz DDR4 RAM
920MX 2 GB ekran kartı
Intel i5-6200U işlemci

Yine, yeniden...
Şu anki Lise 1'ler çok iyi ya. Zamanlarının kıymetini biliyorlar.

Yazılım hakkında hiç bilginiz yoksa C ağır kaçar başta Small Basic, Python ya da JavaScript deneyin. Small basic en basit olan dildir. Yaptıkları bir nebze kısıtlıdır. Ama Python ve JavaScript ile neredeyse her şeyi yapabilirsiniz. Bu siteden ücretsiz bir şekilde bir sürü dil öğrenebilirsiniz.
Java ve Javascript aynımı?

Geri
Yukarı