Yazılıma ve dillere nereden başlanmalı?

Öncelikle hangi işi yapmak istediğine karar vermen lazım: Web tasarım mı, oyun programlama mı, veritabanı mı yoksa başka alanda mı... Oturup şu yazıyı okuyabilirsin.
Oyun diye düşünüyorum bide şu dönemlerde animelerde olan vrmmo şeyleri çıkarsa çok fena olur
Direkt olarak yazılıma başlaman senin için yanlış olur. Temelden alman gerekir. Algoritma nedir, akış şeması nedir gibi temel soruların ve sorunların cevabını öğrenmende fayda var. Sonrasında tam olarak ne yapmak istiyorsun bu sorunun cevabını ver kendine. Verdiğin cevaptan sonra veritabanı öğrenmeni de tavsiye ederim. Yöneleceğin alana göre iyi ya da başlangıç seviyesine kadar ilerletmen gerekir.
Bütün bunları hallettikten sonra hangi platform istiyorsan o dillerde geliştirmeye başla kendini ve paralelinde c# ta yazmaya başlayabilirsin. Cross platform desteği geldi. Sonrasında c++ ve python ile ilerleyebilirsin. En nihayetinde istediğin dile geç ve gerçek projeler üretmeye başla.
Algoritma ve akış şeması gibi şeyleri nereden öğrenebilirim? Veritabanı gibi şeyler öğrenmek oyun geliştirmek için gerekli mi?
Öncelikle algoritma ögrenmeniz gerek,eger biliyorsanız ben c# ile başladım açıkçası çok da zor bir dil degildi benim ögrendiklerim
Algoritma gibi şeyleri bilmiyorum. Yani sıfırdan.

Son düzenleme:
Oyun diye düşünüyorum bide şu dönemlerde animelerde olan vrmmo şeyleri çıkarsa çok fena olur

Algoritma ve akış şeması gibi şeyleri nereden öğrenebilirim? Veritabanı gibi şeyler öğrenmek oyun geliştirmek için gerekli mi?

Algoritma gibi şeyleri bilmiyorum. Yani sıfırdan.
Dediğim gibi Codecademy'i deneyin. Pişman olmazsınız. Hem ücretsiz hem de telefon uygulaması bile var.

Önce kararlı olmalısın. Bazıları algoritma mantığını öğren diyor bazıları İngilizce o kısmını tam bilmiyorum. Birde alanını seçtikten sonra iyi öğrenen birisiysen mesela alanın oyun yapmak C++ öğreneceksin diyelim, direk C++ başlayın. Eğer öyle değilse öğrenmek için biraz fazla çaba gösteriyorsanız orasını bilmiyorum.

Dediğim gibi Codecademy'i deneyin. Pişman olmazsınız. Hem ücretsiz hem de telefon uygulaması bile var.
Değerlendireceğim.
Önce kararlı olmalısın. Bazıları algoritma mantığını öğren diyor bazıları İngilizce o kısmını tam bilmiyorum. Birde alanını seçtikten sonra iyi öğrenen birisiysen mesela alanın oyun yapmak C++ öğreneceksin diyelim, direk C++ başlayın. Eğer öyle değilse öğrenmek için biraz fazla çaba gösteriyorsanız orasını bilmiyorum.
Teşekkür ederim,söylediklerinizi değerlendireceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı