Yazılımcı Olmak İçin Gerekenler

Daha fazla  
Merhabalar. Ben 17 yasındayım liseyi bıraktım cok fazla sorunlar yaşadımdan dolayı bilgisayar yazılım programlama websitesi gibi şeyleri gelicegime yönlendirmek istiyorum. 3 4 yılım buna verip kendimi baya geliştirip biraz komik gelebilir ama belki google'de bile calışmak ama bir yerden başlamam lazım, nereden başlamalıyım sizce ilk öncelikle iyi bir bilgisayara ihtiyacım var ben bir yerden başlamak istiyorum. Donanım olarak bilgisayar bilgim cok iyi olmasada orta derecede ama yazılım olarak malesef yok. Yeni dogan bir cocuk gibi bir yerden başlamam lazım bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Udemy gibi yerlerden öğrenmek istediğin yazılımların eğitim setlerini satın alabilirsin. Ayrıca BilgeAdam gibi özel kurumlardan dersler alabilirsin ama biraz pahalı gelebilir.

Dostum Android mobil uygulama tasarlamdan/programlamadan önce XML ve Java dillerinin mantığını ve kavramlarını öğrenmelisin. Çünkü Android Java diliyle kurulmuş bir işletim sistemi ve Android uygulamaların Res Layout gibi kaynak kodu döküman bölümleri bu iki dile dayalı. Ben de Android program yapmayı çok istiyorum ve yarı yapay zekalı bir uygulama fikrim var. Bunun için KODLAB Yayınevi'nin Android Programlama kitabını aldım 34 TL'ye fakat yazar Java ve XML dillerini bilip bilmeme konusunda bir uyarıda bulunmamış fakat anlatımı anlaşılır olmuş. O kitabı öneririm.

Kod Lab hojdur ama alabiliyorsan Step By Steplerin çevirilerini al.

Diğer dediğin için ise;

Bilgisayar olarak laptop dersen 8 gb RAM, ortalama 2.1-2.3 arası mHz e sahip işlemci, gtx 800 serisi bir ekran kartı(RAM i kendinin) rahatça sana 3 yıl yeter.

Kişilik olarak meraklı, sabırlı, Google It yapmayı bilen, uykuya dayanıklı, kahve seven, göz problemi çok olmayan(bir yerden sonra sana sıkıntı çıkartabilir), yardım etmeyi ve yardım almayı sıkıntı etmeyen biri olman lazım, heh Google demişken sosyal olmalı ve takım çalışmasına uygun da hareket edebilirsin.

Kısaca, "Abeeğ, oturduql@rı y€rd£n 5000 tl alıy0laR!" değil olay, işin kolay olmayacak yani. Kolay gelsin şimdiden.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı